Zachowanie kierowcy na granicy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Po chwili okazało się, że coś jest nie tak. Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła nagranie z momentu przeszukania wnętrza pojazdu i znalezisk, jakich w nim odkryto.
Podczas szczegółowej kontroli jednego z pojazdów na przejściu granicznym w Terespolu funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy sprytnie ukryte w kokpicie i w specjalnie przygotowanych skrytkach pod podłogą samochodu.
Towar został zabezpieczony, z kolei obywatel Białorusi został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Wartość rynkowa przechwyconych wyrobów tytoniowych oszacowana została na kilkanaście tysięcy złotych.
Jak podkreśla Krajowa Administracja Skarbowa, skuteczność działań funkcjonariuszy w Terespolu wynika z systematycznych kontroli i nowoczesnego sprzętu skanującego, który umożliwia szybkie wykrywanie nawet starannie zamaskowanych skrytek.