Trwa ładowanie...
d35kow6

#OczekujeReakcji. Robert Biedroń: Kościół stworzył system, by uciszyć ofiary

Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" musi wywołać konkretne decyzje. Domagamy się tego w ramach akcji specjalnej WP #OczekujeReakcji. Dołączył do niej Robert Biedroń, który podkreśla, że dalej nie można chronić przestępców.
Share
Robert Biedroń
Robert BiedrońŹródło: East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER
d35kow6

- Film Tomasza Sekielskiego pokazuje straszną prawdę o skali pedofilii w Kościele katolickim. Pokazuje też prawdę o losie ofiar, których państwo nigdy nie broniło - mówi Wirtualnej Polsce Robert Biedroń.

- Dokument "Tylko nie mów nikomu" obnaża "prawdę o bezkarnych przestępcach w koloratkach" i pokazuje jak złożony system stworzył Kościół, żeby uciszać ofiary, a przestępców bronić - dodał lider Wiosny, dołączając do akcji WP #OczekujeReakcji.

- Konieczna jest natychmiastowa reakcja wszystkich organów państwa: od policji i prokuratury po pomoc psychologiczną dla ofiar. Przyłączam się do akcji WP, bo w końcu musimy odważnie i głośno mówić o problemie pedofilii w Kościele - zaznaczył Biedroń.

d35kow6

Wyraź swoją opinię. #OczekujeReakcji.

Sekielski: ofiary rozklejały się na planie

O konieczności działania państwa ws. faktów ujawnionych przez Sekielskich Biedroń mówił także w "Kropce nad i" w TVN24.

d35kow6

- Tam jest taka stajnia Augiasza, tam jest tyle problemów, że nie oczekiwałbym tego oczyszczenia od Kościoła, tylko tego, że politycy w końcu będą mieli odwagę załatwić sprawy do tej pory niezałatwione. Co jest takiego, że politycy tak chronią Kościół, że stoją za tym? - pytał były prezydent Słupska.

Biedroń: oczekuję, że policja wejdzie rano do hierarachów

- Oczekuję, że policja wejdzie rano do hierarachów, którzy ukrywali przypadki pedofilii, jak weszła w przypadku pani Podleśnej i wejdzie do każdego z tych miejsc i sprawdzi archiwa - stwierdził Biedroń.

- Przecież gdybyśmy się dowiedzieli o przestępstwach popełnianych przez inną grupę zawodową to zaraz byłaby tam policja! - mówił lider Wiosny.

OczekujeReakcji. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" to nie atak na Kościół, a atak na bandytów, którzy wykorzystali Kościół do popełniania przestępstw. Wystarczyło kilka godzin, aby zareagowali politycy i hierarchowie. Tym razem nie może skończyć się na kilkudniowej pamięci. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje.

d35kow6

"Tylko nie mów nikomu" obejrzało już ponad 8 mln Polek i Polaków. W ramach akcji Wirtualnej Polski #OczekujeReakcji pytamy, jakich decyzji i od kogo oczekują rodacy.

Zachęcamy was, żebyście dołączyli do naszej akcji #OczekujeReakcji. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35kow6

Podziel się opinią

Share
d35kow6
d35kow6
Więcej tematów