Trwa ładowanie...
d3faps1
Obrady Sejmu. Debata i głosowanie nad wotum nieufności wobec Jacka Sasina
oprac. Anna Kozińska

Obrady Sejmu. Debata i głosowanie nad wotum nieufności wobec Jacka Sasina

Sejm obraduje. Zajmuje się między innymi wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Po debacie posłowie zagłosują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3faps1

Trwa debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Wniosek złożyli przedstawiciele klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

"Działania podejmowane przez wicepremiera Jacka Sasina doprowadziły do absolutnego chaosu wyborczego, konstytucyjnego i demokratycznego w Polsce. (...) Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, piastując tak ważne stanowisko koniunkturalnie, działa w sposób zagrażający bezpieczeństwu Polaków i demokratycznemu ustrojowi Rzeczpospolitej Polskiej. Kieruje się przy tym jedynie własnym interesem politycznym, wbrew dobru Ojczyzny i obywateli" - twierdzą wnioskodawcy.

d3faps1

Opozycja twierdzi, że to Sasin odpowiada za nieprzeprowadzone 10 maja wybory prezydenckie. Choć się nie odbyły, kosztowały blisko 70 milionów złotych. To koszt wydrukowania tzw. pakietów wyborczych, które miały zostać użyte podczas głosowania korespondencyjnego.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3faps1

Podziel się opinią

Share
d3faps1
d3faps1
Więcej tematów