Trwa ładowanie...

Nożownik ze Szwajcarii nie żyje

• Nożownik zaatakował w sobotę, gdy pociąg zbliżał się do stacji w Salez
• Zmarł na skutek poparzeń
• Zmarła także jedna z ofiar ataku

Nożownik ze Szwajcarii nie żyjeŹródło: PAP/EPA, fot: Gian Ehrenzeller
d310yui
d310yui

Jedna z sześciu osób ranionych w sobotę przez napastnika w pociągu w północno-wschodniej Szwajcarii zmarła na skutek odniesionych obrażeń; zmarł również sam sprawca ataku - poinformowała miejscowa policja.

27-letni Szwajcar, który podpalił w wagonie łatwopalny płyn, a następnie zaczął atakować pasażerów nożem, zmarł na skutek poparzeń. Wcześniej tego dnia z powodu odniesionych ran zmarła zaatakowana przez niego 34-letnia kobieta.

Trzy ranne osoby, w tym sześcioletnie dziecko, pozostają w stanie krytycznym.

d310yui

Policja ustaliła adres i przeszukała mieszkanie sprawcy. Nie poinformowano o wynikach przeszukania, jednak policyjny rzecznik Hans-Peter Kruesi przekazał, że "na razie nie ma przesłanek wskazujących, że był to akt terroryzmu lub przestępstwo motywowane politycznie".

Do incydentu doszło ok. godz. 14.20, gdy pociąg zbliżał się do stacji w Salez w kantonie Sankt Gallen, na trasie między miastami Buchs a Sennwald, w pobliżu granicy z Liechtensteinem.

Wśród rannych jest sześcioletnie dziecko, dwoje 17-latków, kobieta w wieku 43 lat oraz 50-letni mężczyzna, który został lekko ranny, gdy pospieszył pozostałym na pomoc.

d310yui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d310yui
Więcej tematów