Trwa ładowanie...
d2y0lne

Nowe zarzuty dla byłego radnego PiS. Nie pojawił się w prokuraturze

Przedłużono śledztwo w sprawie znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną przez byłego radnego Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy Rafała P. Śledczy chcą postawić mu dodatkowe zarzuty, ale mężczyzna na początku października nie stawił się na wezwanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radny wcześniej usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz naruszenia miru domowego.
Radny wcześniej usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz naruszenia miru domowego. (PAP)
d2y0lne

- Dochodzenie zostało przedłużone do 30 listopada. Obecność Rafała P. w prokuraturze jest konieczna w tej części naszych działań - stąd ta decyzja - mówi Wirtualnej Polsce Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Dodaje, że wezwanie na przesłuchanie zostało doręczone prawidłowo. Śledczy nie chcą ujawnić, o co chcą rozszerzyć zarzuty przedstawione byłemu samorządowcowi.

Zobacz też: Przemoc w rodzinie

Pierwsze zarzuty Rafał P. usłyszał w maju. Dotyczą znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną (od lutego 2006 roku do końca stycznia tego roku) oraz naruszenia miru domowego. Mężczyzna - jak informowała wówczas prokuratura - nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyźnie grozi za to kara do 5 lat więzienia.

d2y0lne

Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Ma też zakaz kontaktowania się z żoną i zbliżania się do niej.

"Zero litości dla takich drani"

Sprawa Rafała P. ujrzała światło dzienne w lutym, kiedy żona zdecydowała się opowiadzieć lokalnym mediom o swoim koszmarze. W internecie pojawiło się też nagranie domowej awantury zarejestrowane przez kobietę.

Byly radny partii Jarosława Kaczyńskiego po pierwszych publikacjach zrezygnował z członkostwa w klubie radnych PiS i w partii. W kwietniu zrezygnował też z mandatu radnego.

Zachowanie byłego samorządowca, tuż po ujawnieniu sprawy, skomentował m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, informując na Twitterze, że Prokuratura Krajowa objęła nadzór nad śledztwem. Jaki napisał: "W mojej ocenie - zero litości dla takich drani".

d2y0lne

Podziel się opinią

Share

d2y0lne

d2y0lne
Więcej tematów