Trwa ładowanie...
db5jw6d

Nowe systemy nawigacji dla polskiego lotnictwa

(PAP/Przemek Wierzchowski)
Cztery najważniejsze polskie lotniska wojskowe wyposażone zostały w nowoczesne systemy nawigacji lądowania. Dzięki pomocy Stanów Zjednoczonych systemy ILS oraz Tacan zapewnią współpracę z lotnictwem NATO oraz pomogą bezpiecznie lądować naszym pilotom.

db5jw6d
db5jw6d

Do współpracy z systemem ILS oraz Tacan przystosowane zostały już Migi 29 przeznaczone do działań w NATO. W przyszłości nowoczesne systemy wspierać będą też samoloty wielozadaniowe, na które obecnie trwa przetarg. Systemy nawigacji i przyrządowego lądowania umożliwiają wykonanie lotu niemal w każdych warunkach atmosferycznych.

Warty 8,5 mln dolarów kontrakt zrealizowany został dzięki bezzwrotnej pożyczce rządu Stanów Zjednoczonych. W praktyce oznacza to, że sprzęt ten otrzymaliśmy za darmo. Z lotnisk w Świdwinie, Mirosławcu, Powidzu i Mińsku Mazowieckim wycofano przestarzałe systemy RSBN. To również krok w kierunku całkowitego uwolnienia zajmowanych dotąd przez wojsko częstotliwości, które zostały przekazane operatorom telefonii komórkowej UMTS. (an)

db5jw6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db5jw6d
Więcej tematów