Trwa ładowanie...

Nowe nagranie z drona obala kłamstwa Rosji. Chodzi o zbrodnie wojenne w Buczy

W podkijowskiej Buczy rosyjscy najeźdźcy wymordowali ludność cywilną, wcześniej poddając wielu cywili torturom i gwałtom. Federacja Rosyjska zaciekle próbuje zmyć z siebie odpowiedzialność za te zbrodnie, matacząc i manipulując faktami. Amerykańska stacja CNN jednak dotarła do nagrania, które jest kolejnym, niepodważalnym dowodem na ludobójstwo popełnione przez Rosjan.

Masakra w Buczy. Rosjanie mordowali i torturowali ludność cywilną Ukrainy z podkijowskiego miasta Masakra w Buczy. Rosjanie mordowali i torturowali ludność cywilną Ukrainy z podkijowskiego miasta Źródło: East News, fot: Lafargue Raphael/ABACA
d2nbo15
d2nbo15

CNN dotarła do wcześniej nieopublikowanego nagrania z Buczy - podkijowskiej miejscowości, w której rosyjscy zbrodniarze dopuścili się ludobójstwa, tortur i gwałtów wobec ludności cywilnej, zrównując prawie wszystkie budynki z ziemią.

Na nowym filmie udokumentowanym przez dron widać rosyjskich żołnierzy i sprzęt niedaleko leżących na ziemi ciał zamordowanych cywilów - co jest kolejnym, niezbitym dowodem na zbrodnie wojenne Rosji w tym mieście.

d2nbo15

CNN dotarło do nowego nagrania z Buczy. To niezbity dowód na kłamstwa Rosji

Amerykańska stacja telewizyjna podała, że nagrania wykonane zostały w dniach 12 i 13 marca, czyli podczas okupacji rosyjskiej. CNN potwierdziła też autentyczność nagranych materiałów. Ze względów bezpieczeństwa do wiadomości publicznej nie podano nazwiska autora tych materiałów.

Na nagraniu z 13 marca widoczny jest pojazd opancerzony na jednym ze skrzyżowań - obok trzech ciał zamordowanych cywilów. Te same ofiary widać było na materiałach z 1 kwietnia i zdjęciach satelitarnych z 18 marca.

Według CNN, nagranie z drona jest pierwszym materiałem dowodowym, ukazującym rosyjskie pojazdy i żołnierzy w pobliżu ciał, które znaleziono tam później, po przejęciu kontroli nad tym obszarem przez siły ukraińskie.

Kłamstwa Rosji ws. masakry cywilów w Buczy

Warto podkreślić, że Kreml zaciekle usiłuje zrzucić z Rosji odpowiedzialność za zbrodnie wojenne wobec cywilów, popełnione przez rosyjskie wojskowy Buczy. Ze strony urzędników dyktatora Władimira Putina padały nawet kłamliwe stwierdzenie, że to Rosja "ustali prawdę" o wydarzeniach w Buczy. Wyżej opisane nagranie obala tę manipulację.

d2nbo15

Słowa Putina o tym, że w Buczy urządzono "prowokację, z którą rosyjska armia nie miała nic wspólnego" to "oczywiste kłamstwo", obraźliwe dla krewnych ofiar - podkreślił w wyemitowanym materiale dziennikarz CNN, Anderson Cooper.

Stacja po raz pierwszy pokazała również publicznie zdjęcia wykonane przez mieszkańców w czasie okupacji, przekazane przez ukraińskiego prokuratora, zbierającego dowody w sprawie zbrodni wojennych w Buczy. Obrazują one, jak z dnia na dzień w czasie rosyjskiej okupacji na ulicach pojawiają się kolejne ciała cywilów.

Zobacz też: Bucza nagrana z drona. Wideo ma być kolejnym dowodem zbrodni Rosjan

Źródło: CNN, PAP/Twitter

d2nbo15

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nbo15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2nbo15
Więcej tematów