Trwa ładowanie...

Giertych o "nowych kłopotach" bohatera afery. Opublikował pismo

"Nowe kłopoty Falenty" - napisał Roman Giertych, publikując zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia przeciwko Markowi Falencie. Przypomnijmy, mężczyzna spędził 2,5 roku w więzieniu w związku z aferą taśmową z restauracji "Sowa i Przyjaciele".

"Nowe kłopoty Falenty". Giertych opublikował pismo
"Nowe kłopoty Falenty". Giertych opublikował pismo Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d33vrjq
d33vrjq

Z dokumentu, który opublikował Roman Giertych wynika, że Marek Falenta jest oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 267 paragraf 3 kk.

Artykuł 267. mówi o karze za bezprawne uzyskiwanie informacji. "Karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem" - czytamy w paragrafie trzecim.

Kolejny rozdział "afery taśmowej"

Informacje, które przekazał Roman Giertych, to kolejny punkt ws. oskarżeń pod adresem Marka Falenty. Jest on głównym bohaterem w tzw. aferze taśmowej, która wstrząsnęła polską sceną polityczną. Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga przedstawiła mu cztery zarzuty.

d33vrjq

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kandydat PiS-u jest "farbowanym lisem"? "Ma bardzo trudne zadanie"

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte po tym, jak nagrania, które stały się punktem zapalnym afery, zostały opublikowane. Prokurator podjął decyzję o wszczęciu śledztwa po zakończeniu sprawy, która była objęta skierowanym aktem oskarżenia i na którą zapadł już prawomocny wyrok. Warto zaznaczyć, że to nie są pierwsze zarzuty, które Falenta usłyszał w tym śledztwie.

Prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, po analizie dowodów i przesłuchaniu świadków, ustalił, że Falenta powinien odpowiedzieć za cztery czyny. Są one opisane w art. 267 p. 4 Kodeksu karnego i dotyczą udostępniania nagrań z nielegalnych podsłuchów innym osobom. Za te przestępstwa grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

d33vrjq

Falenta miał udostępnić taśmy, na których znajdują się 11 nagrań z rozmowami polskich VIP-ów. Prokuratura nie ujawniła jednak, o jakie konkretnie nazwiska chodzi. Te niewyjaśnione kwestie dodają sprawie dodatkowej tajemniczości i sprawiają, że opinia publiczna czeka na dalszy rozwój wydarzeń.

Marek Falenta, który według sądu zlecił nagrywanie polityków w restauracji "Sowa i Przyjaciele" wyszedł na wolność po 2,5 roku we wrześniu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33vrjq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33vrjq
Więcej tematów