Trwa ładowanie...
d35u3f9

Nowa funkcja prof. Ryszarda Legutko. Decyzja prezesa PiS

Szefem delegacji PiS w Parlamencie Europejskim został profesor Ryszard Legutko. Władze partii wybrały również jego zastępcę. Tę funkcję pełnić ma Tomasz Poręba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europoseł PiS Ryszard Legutko
Europoseł PiS Ryszard Legutko (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d35u3f9

Podział stanowisk w delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamanecie Europejskim potwierdził w rozmowie z PAP sam Legutko.

Zaznaczył, że w tej sprawie spotkał się w czwartek z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim.

Prof. Ryszard Legutko został ponownie europosłem z okręgu małopolsko-świętokrzyskim (obok Róży Thun, Adama Jarubasa, Beaty Szydło, Patryka Jakiego i Dominika Tarczyńskiego).

d35u3f9

Zobacz także: Awans Kopacz. Michał Kamiński komentuje

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała poparcie 6,1 mln (45,38 proc. głosujących), co dało jej piąty wynik w UE.

Na pierwszym miejscu z głosami 9,1 mln Włochów znalazła się prawicowa i narodowo-katolicka Liga Północna Matteo Salviniego. Drugie i trzecie miejsce zajęły ugrupowania z Niemiec: Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) oraz Zieloni. Pierwsi z nich uzyskali poparcie 8,4 mln, a drudzy 7,6 mln obywateli.

d35u3f9

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35u3f9

Podziel się opinią

Share

d35u3f9

d35u3f9
Więcej tematów