Trwa ładowanie...

Niezależna.pl: zdjęcia z prezentacji Macieja Laska powstały po zniszczeniu wraku przez Rosjan

Przez pierwsze pięć dni po katastrofie smoleńskiej Rosjanie piłami niszczyli wrak samolotu Tu-154M. Kluczowe zdjęcia, które przedstawił zespół Macieja Laska, zostały zrobione 16 i 19 kwietnia 2010 roku już na płycie lotniska w Smoleńsku - twierdzi serwis Niezależna.pl.

Share
Niezależna.pl: zdjęcia z prezentacji Macieja Laska powstały po zniszczeniu wraku przez RosjanŹródło: Zespół Macieja Laska
d2q7xrw

Niezależna.pl pisze, że rosyjskie służby od 10 do 15 kwietnia 2010 r. "niszczyły to, co zostało z Tu-154M" piłami, łomami i koparkami. Zdaniem portalu przestawione przez Macieja Laska zdjęcia wraku z płyty lotniska, ze zbliżeniem na lewe skrzydło, powstały 16 i 19 kwietnia, czyli - jak twierdzi Niezależna.pl - już po niszczeniu wraku przez Rosjan.

Podczas konferencji prasowej zespołu Macieja Laska pokazano niepublikowane wcześniej, oryginalne zdjęcia z miejsca katastrofy pod Smoleńskiem. Większość z nich - jak powiedział Lasek - wykonali między 11 a 19 kwietnia 2010 r. członkowie polskiej komisji badającej katastrofę (kierował nią od maja 2010 r. Jerzy Miller; w Smoleńsku było 18 jej członków). Kilka to fotografie z rekonstrukcji przeprowadzonej przez biegłych dla prokuratury. Łącznie - przypomniał Lasek - komisja wykonała w Smoleńsku ok. 1500 zdjęć.

Źródło: Niezależna.pl, WP.PL

d2q7xrw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q7xrw
d2q7xrw
Więcej tematów