Trwa ładowanie...

Nietypowe ogłoszenie Jana Szyszki w "Gazecie Polskiej Codziennie". Wiemy, kto za to zapłacił

Minister Środowiska Jan Szyszko postanowił podziękować czytelnikom "Gazety Polskiej Codziennie" za wsparcie w ostatnich tygodniach. W tym celu wykupił w dzienniku ogłoszenie. Ale nie za własne pieniądze, tylko za ministerialne - wynika z informacji Wirtualnej Polski. Kosztowało nas, podatników, niemal 2 tysiące złotych - dowiedzieliśmy się w resorcie Jana Szyszki.

Nietypowe ogłoszenie Jana Szyszki w "Gazecie Polskiej Codziennie". Wiemy, kto za to zapłaciłŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d2uuqcl
d2uuqcl

Jan Szyszko przez ostatnie kilka tygodni był w centrum zainteresowania opinii publicznej: kontrowersje wokół niekontrolowanej wycinki drzew, skandaliczne polowania, które ujawnił dziennikarz Wirtualnej Polski, czy wreszcie wniosek opozycji o dymisję ministra. Minister przetrwał te wszystkie burze, włos mu z głowy nie spadł, postanowił więc podziękować tym, którzy najbardziej go wspierali.

We wtorek 11 kwietnia w "Gazecie Polskiej Codziennie" ukazało się płatne ogłoszenie podpisane "Jan Szyszko, Minister Środowiska". Polityk PiS pisze w nim m.in. "Państwa udział w manifestacji pod Sejmem RP 23 marca br. pokazał, że potrafimy się zjednoczyć w ważnych dla naszego kraju sprawach". Przekonywał też, że "Od początku realizujemy konsekwentnie politykę środowiskową Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, starając się, by zasoby przyrodnicze służyły społeczeństwu i były użytkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju".

Podziękowanie opublikowane w gazecie Tomasza Sakiewicza adresowane jest również do "leśników, myśliwych, członków klubów Gazety Polskiej, słuchaczy Radia Maryja, widzów Telewizji Trwam i wszystkich, którzy stanęli w obronie Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Środowiska". Spytaliśmy resort Jana Szyszki, czy ogłoszenie wykupiono z prywatnych środków ministra, czy ze środków ministerstwa. A jeśli to drugie, to ile zapłacono wydawcy "GPC".

"Ministerstwo Środowiska informuje, że koszt ogłoszenia to 1916,15 zł netto" - odpisało nam Biuro Prasowe ministerstwa.

d2uuqcl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uuqcl
Więcej tematów