Trwa ładowanie...

Niemiecki polityk z KE. "Polska stanowi śmiertelne zagrożenie dla UE"

Komisarz europejski Gunther Oettinger uważa, że Unia Europejska jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. - Kraje jak Polska chcą ją osłabić, a nawet zniszczyć - powiedział.

Share
Niemiecki polityk z KE. "Polska stanowi śmiertelne zagrożenie dla UE"
Źródło: PAP/EPA, Fot: OLIVIER HOSLET
d1ple4j

- Moim zdaniem projekt europejski jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, zarówno ze strony przeciwników wewnątrz Unii Europejskiej, jak i spoza UE - powiedział we wtorek wieczorem unijny komisarz ds. funduszy Gunther Oettinger, podczas spotkania zorganizowanego przez Federalne Stowarzyszenie Nieobowiązkowych Usług Opiekuńczych w Brukseli. Zdaniem niemieckiego polityka szybkie zatwierdzenie długoterminowego budżetu Unii pokazałoby, że Europa jest w stanie podjąć działania w obliczu wyzwań.

Komisarz Europejski uważa, że niektórzy w Europie chcą "osłabić, a nawet zniszczyć Unię Europejską". Jako przykład wskazał Polskę, a także Węgry, Rumunię i Włochy. Państwami spoza UE, które zagrażają sojuszowi mają być Rosja i Turcja, które są "rządzone przez autokratów wykorzystujących wojny handlowe i agresję". Zagrożeniem jest też "mądry Chińczyk".

Oettinger skrytykował też rząd Niemiec, który "nie wykazywał wystarczającego entuzjazmu dla Unii Europejskiej, zwłaszcza w sprawach budżetowych". Unijny komisarz nie ma też najlepszego zdania o ministrze finansów swojego kraju Olafie Scholzu, który jest "jeszcze bardziej rygorystyczny" niż jego konserwatywny poprzednik na tym stanowisku.

d1ple4j

Zobacz także: Jej dziadek kolegował się z Einsteinem. Teraz ujawniła listy, które do siebie wysyłali

Źródło: politico.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ple4j

Podziel się opinią

Share
d1ple4j
d1ple4j
Więcej tematów