Trwa ładowanie...

Niecodzienne wydarzenie. Pałac Prezydencki publikuje nagranie

Chwilę wcześniej odebrał odznaczenie od prezydenta Andrzeja Dudy za akcję ratowniczą. Następnie strażak Krzysztof Lewiński ukląkł i poprosił wybrankę swojego serca o rękę. Pałac Prezydencki opublikował w piątek nagranie z niecodziennego wydarzenia.

Share
Niecodzienne wydarzenie. Pałac Prezydencki publikuje nagranie
Źródło: OSP Zduńska Wola
d9b5fcr

Krzysztof Lewiński na co dzień służy w Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. W czasie wolnym od służby w sierpniu zeszłego roku jego jednostka pojechała do akcji w Zalewie Koronowskim koło Bydgoszczy. Strażacy uratowali kobietę oraz dwójkę dzieci przed utonięciem.

Prezydent Andrzej Duda postanowił wręczyć dzielnym strażakom Medal Za Ofiarność i Odwagę za pełnienie służby oraz uratowanie 3 osób. Jak zaznacza Lewiński w rozmowie z Radiem Łódź decyzję o oświadczynach w takich okolicznościach i miejscu podjął spontanicznie. Wcześniej jednak zapytał o zgodę gospodarza wydarzenia.

- Andrzej Duda przyznał, że nie był jeszcze świadkiem tego typu sytuacji, jednak zgodził się bez wahania - przyznał strażak ze Zduńskiej Woli.

Na nagraniu udostępnionym przez Pałac Prezydenckim widać jak strażak klęka przed ukochaną i prosi ją o rękę. Wybranka serca Krzysztofa Lewińskiego - Pani Adrianna powiedziała "tak". Nie obyło się także bez entuzjastycznej reakcji prezydenta, Pierwszej Damy i wszystkich zebranych.

Jak dodaje Radio Łódź przyszła para młoda nie wyznaczyła jeszcze terminu wesela.

d9b5fcr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Łódź

Zobacz też: Włodzimierz Czarzasty srogi dla Leszka MilleraMillera. Poszło o Roberta Biedronia

d9b5fcr

Podziel się opinią

Share
d9b5fcr
d9b5fcr
Więcej tematów