Trwa ładowanie...
d2i3vxd

Andrzej Duda spotkał się z... Andrzejem Dudą w "bastionie PiS"

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Kolna, gdzie ugościł go burmistrz miasta o identycznych personaliach. Poza imieniem i nazwiskiem obu panów łączy również przynależność partyjna. Obaj Dudowie uczcili pamięć żołnierzy Wojska Polskiego.
Share
Andrzej Duda (prezydent) i Andrzej Duda (burmistrz Kolna)
Andrzej Duda (prezydent) i Andrzej Duda (burmistrz Kolna)Źródło: Forum
d2i3vxd

Prezydent Duda złożył kwiaty przed pomnikiem poświęconym pamięci ofiar bolszewików pod Lemanem. Następnie wziął udział w konferencji na temat perspektyw dla mieszkańców obszarów wiejskich. Później spotkał się z mieszkańcami regionu oraz samorządowcami.

Konferencja odbywa się w ramach prezydenckiej inicjatywy, w ramach której podczas spotkań poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców, odbywają się też dyskusje z samorządowcami. Spotkanie w Kolnie jest czternastym, licząc od marca 2019 roku, gdy projekt został zainaugurowany.

d2i3vxd

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Kolnie podkreślił, że Polska powinna się rozwijać równomiernie, a fundusze rozwojowe należy rozdzielać "sprawiedliwie i umiejętnie". Tłumaczył także, że na dotacjach najbardziej powinny korzystać lokalne społeczności.

Przypomnijmy, że Kolno było miejscem kampanii wyborczej PiS w ubiegłym roku. Właśnie w tym mieście partia zorganizowała ogólnopolskie Święto Plonów. Gmina Kolno jest prawdziwym bastionem partii Jarosława Kaczyńskiego: w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych PiS zgromadziło tam aż 72 proc. głosów, a Andrzej Duda był jedynym kandydatem na burmistrza miasta. W plebiscycie za jego kandydaturą opowiedziało się 85 proc. wyborców.

Zobacz też: Włodzimierz Czarzasty srogi dla Leszka Millera. Poszło o Roberta Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i3vxd

Podziel się opinią

Share
d2i3vxd
d2i3vxd
Więcej tematów