Trwa ładowanie...

Nie tylko PiS przeciw rezolucji PE ws. klimatu. Jak głosowali Polacy?

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. kryzysu klimatycznego. Przeciwko zagłosowali nie tylko europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, ale także dwóch deputowanych lewicowy oraz parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej.

Share
Nie tylko PiS przeciw rezolucji PE ws. klimatu. Jak głosowali Polacy?
Źródło: Getty Images, fot: THIERRY MONASSE
d8jb8hn

W rezolucji przyjętej głosami 429 eurodeputowanych PE wzywa do natychmiastowych działań, które ograniczą wzrost temperatury na świecie, tak aby globalne ocieplenie nie przekroczyło 1,5 st. Celsjusza. Przeciwko dokumentowi, w którym założono ograniczenia emisji o 55 proc. do 2030 r. i neutralność klimatyczną w 2050 r. zagłosowało 225 europosłów. Z kolei 19 wstrzymało się od głosu.

Jak głosowali Polacy? Zaskoczenie może budzić fakt, że przeciwko byli Marek Balt i Marek Belka z SLD (w PE reprezentujący Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów), a także Jan Olbrycht z PO (Europejska Partia Ludowa) - zauważa gazeta.pl. Próbowaliśmy skontaktować się z tymi politykami, ale z naszych informacji wynika, że są w trakcie lotu do Polski.

Pozostali europosłowie Platformy i Polskiego Stronnictwa Ludowego w większości wstrzymali się od głosu. Tak zrobili Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Adam Jarubas, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska i Radosław Sikorski.

d8jb8hn

Tomasz Grodzki brał łapówki? Minister z PiS komentuje

Przeciw rezolucji byli przedstawiciele PiS.

d8jb8hn

Za przyjęciem dokumentu opowiedzieli się: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Robert Biedroń i Sylwia Spurek.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8jb8hn

Podziel się opinią

Share
d8jb8hn
d8jb8hn
Więcej tematów