Trwa ładowanie...

"Nie przeżyjecie dwóch dni". Rosjanin ostrzega rodaków

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała rozmowę z rosyjskim żołnierzem, który znalazł się w niewoli. Władimir Salezniow został zrekrutowany przez tzw. grupę Wagnera. - Władimirowi Władimirowiczowi powiem, żeby skończył z tą wojną, bo nie doprowadzi do niczego dobrego - dodawał. Rosjanin ostrzegł również rodaków.

Rosyjski więzień zwrócił się do Putina. "Powiem, żeby skończył z tą wojną"Rosyjski więzień zwrócił się do Putina. "Powiem, żeby skończył z tą wojną"Źródło: Twitter, fot: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy
d3xcr1r
d3xcr1r

Władimir Salezniow zanim trafił do Ukrainy, odbywał karę więzienia za zabójstwo. - Całą kolonię, 1200 osób, ustawiono na placu, gdzie przyjechał Jewgienij Prigożyn. Zaproponował, by powalczyć za Federację Rosyjską i zmyć swoje grzechy, krwią - opowiada na nagraniu.

Grupa Wagnera rekrutuje

Rekrutowanym więźniom obiecywano, że jeśli przeżyją, odzyskają wolność. Według mężczyzny z jego kolonii karnej do udziału w wojnie zgłosiło się 267 osób. Jak podkreśla, wszyscy oni byli traktowani jak mięso armatnie.

d3xcr1r

- Gdy szliśmy we trójkę z przodu, to za nami szli inni więźniowie, a za nimi jeszcze dalej dowodzący. Odwróciłem się i zobaczyłem, że są bardzo daleko od nas. Najwidoczniej chcieli nas użyć jako mięso armatnie, żeby wiedzieć, gdzie są jakie pozycje - tłumaczy.

Zdaniem mężczyzny podczas rekrutacji ochotnicy nie byli przygotowywani na to, co zastali po przybyciu do Ukrainy. - Powiedzieli nam, że nie będziemy od razu wysyłani na front. Musieliśmy mieć ćwiczenia. Dwa tygodnie ćwiczeń - opowiadał Rosjanin, dodając, że w pierwszym etapie uczestnictwa w wojnie mieli stanowić "osłonę" dla bardziej doświadczonych wojskowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: "Grad śmierci" w Kijowie. Rosjanie nie mają litości dla cywilów

Zwerbowany żołnierz zwrócił się też do swoich rodaków. - Nie przetrwacie sześciu miesięcy w żaden sposób. Nawet dwóch dni możecie nie przeżyć. Jeśli macie taką możliwość, by uciec przed tym, uciekajcie - podkreślił.

d3xcr1r

Na samym końcu Rosjanin skierował swoje słowa do Władimira Putina. - Władimirowi Władimirowiczowi powiem, żeby skończył z tą wojną, bo nie doprowadzi do niczego dobrego. Tylko do strat, a i tak poległo już 65 tys. Ilu jeszcze musi umrzeć, żeby wszystko się uspokoiło? - pytał retorycznie.

Już w sierpniu pojawiły się informacje, że rekrutację w zakładach penitencjarnych prowadzi Grupa Wagnera, firma najemnicza odpowiedzialna za zbrodnie wojenne w Libii, Syrii i Mali. W lipcu na objazd po więzieniach miał się wybrać, jak donosi rosyjski serwis Zona Media, najprawdopodobniej sam Jewgienij Prigożyn - polityczny patron wagnerowców, nazywany kucharzem Putina.

Czytaj też:

d3xcr1r
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xcr1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3xcr1r
Więcej tematów