Trwa ładowanie...

Nie ma już "Nowoczesnej Ryszarda Petru". Partia oficjalnie zmieniła nazwę

Ugrupowanie Ryszarda Petru oficjalnie zmieniło nazwę. Przy jednym głosie sprzeciwu konwencja wyborcza partii usunęła imię i nazwisko twórcy z nazwy. Teraz to po prostu "Nowoczesna". Jednak najwięcej emocji budzą wybory szefa partii - Petru ma przeciw sobie Katarzynę Lubnauer i Piotra Misiło.

Nie ma już "Nowoczesnej Ryszarda Petru". Partia oficjalnie zmieniła nazwęŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d1zp3n1
d1zp3n1

Choć rzadko to podkreślano, oficjalnie partia Nowoczesna nazywała się "Nowoczesna Ryszarda Petru", analogicznie do "Polski Razem Jarosława Gowina" czy "Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro". Od dzisiaj tylko ta ostatnia partia wciąż ma w nazwie nazwisko twórcy. Działacze Nowoczesnej zdecydowali właśnie o oficjalnej zmianie nazwy Jak relacjonuje Piotr Misiło był tylko jeden głos sprzeciwu.

Obejrzyj: Wpadki i lapsusy Ryszarda Petru

O zmianie nazwy mówiło się już od dawna. Jako pierwszy wspomniał o tym jeszcze w sierpniu Zbigniew Gryglas, dzisiaj już w koalicji rządzącej - przeszedł do partii Porozumienie, stworzonej przez Jarosława Gowina. Już wówczas odbierano to jako przejaw słabnącej pozycji Petru we własnym ugrupowaniu. Działacze tłumaczyli że to po prostu oznaka dojrzewania i umacniania się partii, która ma już na tyle rozpoznawalne twarze i jest na tyle znaną marką, że nie musi opierać się na nazwisku twórcy.

d1zp3n1

Ale niedawno okazało się, że interpretacje mówiące o słabnącej roli Petru nie były wcale tak bardzo oderwane od rzeczywistości. W ostatnich tygodniach przed konwencją wyborczą do Piotra Misiło, który jako pierwszy rzucił rękawicę szefowi, dołączyli Katarzyna Lubnauer, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Paweł Pudłowski. Dwoje ostatnich kandydatów wycofało się i poparło obecną szefową klubu, która ma spore szanse na przejęcie szefostwa w partii.

d1zp3n1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zp3n1
Więcej tematów