Trwa ładowanie...

Nauczycielka znalazła pod autem "tykający" pakunek. 700 osób ewakuowanych

Niemal 700 osób zostało ewakuowanych z zespołu szkół w miejscowości Warlubie w województwie kujawsko-pomorskim. Pod jednym z samochodów zaparkowanych pod budynkiem placówki nauczycielka znalazła przedmiot przypominający bombę.

Nauczycielka znalazła pod autem "tykający" pakunek. 700 osób ewakuowanychŹródło: WP.PL
d1dep43
d1dep43

W zespole szkół mieszczą się przedszkole, podstawówka, gimnazjum i ośrodek szkolno-wychowawczy. Większość uczniów została odwieziona do swoich domów specjalnymi autobusami. Przedszkolaki przetransportowano do najbliższego gminnego ośrodka kultury - podaje RMF24.

Na miejscu pracują saperzy i policja.

Ładunek pod samochodem nauczycielki

- Nauczycielka Zespołu Szkół w Warlubiu w powiecie świeckim przyjechała do szkoły swoim citroenem i kiedy zatrzymała auto i wyszła z niego usłyszała dziwny sygnał - relacjonuje sierż. szt. Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu.

d1dep43

Okazało się, że pod samochodem kobiety jest podejrzany pakunek. Przedmiot miał wydawać dźwięk tykania i przyczepiony był do podwozia.

Trzy wybuchy

- Ładunek został zdetonowany, słyszałam trzy wybuchy. To się działo podczas wielkiej ulewy, na szczęście wcześniej zdążyliśmy odwołać dzisiejsze lekcje i o godz. 10.55 uczniowie odjechali do domów. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, nawet przedszkolaki opuściły budynek w ciągu 10 minut - mówiła "Gazecie Pomorskiej" Maria Jankowiak, dyrektor SP w Warlubiu

Dyrektorka podkreśla, że nie powinno wiązać się tej sprawy z uczniami z Warlubia. - Ta pani dojeżdża do naszej szkoły z Grudziądza. Przyjechała na poranny dyżur o godz. 7. Nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek z naszych uczniów mógłby pojechać do Grudziądza i montować ładunek pod jej samochodem - mówi dyrektorka.

d1dep43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dep43
Więcej tematów