Trwa ładowanie...
d1udgvs

Najnowszy sondaż. Zaskakujący wynik Konfederacji, PiS liderem

Kantar opublikował najnowszy sondaż dotyczący wyborów parlamentarnych. Jak wynika z danych, PiS niezmiennie pozostaje na pozycji lidera. Zaskakujące okazało się poparcie zadeklarowane Konfederacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Konfederacja z zaskakującym wynikiem (zdjęcie ilustracyjne) (FORUM)
d1udgvs

Sondaż grupy Kantar został przeprowadzony w dniach 18-19 maja 2020 roku na grupie 954 Polaków z prawem do głosowania w wyborach. Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo - przyp. red). Badanie odbywa się co miesiąc.

Sondaż. PiS liderem, Konfederacja ze znacznym wzrostem poparcia

Jak czytamy w opublikowanych wynikach sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę, czyli koalicję PiS, Porozumienia oraz Solidarnej Polski, swój głos oddałoby 37 proc. badanych. To wzrost o 1 punkt procentowy w stosunku do sondażu z kwietnia.

d1udgvs

Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska, która otrzymałaby 23 proc. głosów. To wzrost o 2 punkty procentowe. Co zaskakujące, na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja z 11 proc. poparciem. To wzrost aż o 3 punkty procentowe w stosunku do sondażu z kwietnia.

Zobacz także: Trójka i Kazik poza listą. Sławomir Nitras: płaczę, gdy widzę, co dzieje się z tym radiem

Sondaż. Sytuacja w kraju nie odbija się na PiS

Poza podium znalazły się Lewica i Koalicja Polska (PSL-Kukiz'15 - przyp. red.). Na Lewicę oddanie głosu zadeklarowało 8 proc. respondentów, z kolei na Koalicję Polską 7 proc. Tym samym Lewica traci 3 punkty procentowe a koalicja PSL i Kukiz'15 aż 5 punktów procentowych w stosunku do badania z kwietnia.

d1udgvs

Jak informuje Kantar, ostatnie wydarzenia na scenie politycznej, a także sytuacja epidemiczna w kraju "raczej nie mają wpływu" na notowania Zjednoczonej Prawicy. Twórcy sondażu dodają, że epidemia koronawirusa mogła wpłynąć na radykalizację poglądów części społeczeństwa. "do coraz większej części społeczeństwa dociera konserwatywny program polityczny" - czytamy w podsumowaniu sondażu.

W badaniu opracowanym przez Kantar aż 74 proc. respondentów zadeklarowało chęć wzięciu udziału w wyborach parlamentarnych. Odpowiedź "zdecydowanie" - zaznaczyło 49 proc., z kolei opcję "raczej tak" wybrała co czwarta pytana osoba. W wyborach nie wzięłoby udziału aż 22 proc. badanych.

Źródło: Kantar

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1udgvs

Podziel się opinią

Share

d1udgvs

d1udgvs
Więcej tematów