Trwa ładowanie...

Pieniędzy nie ma. Polacy zdecydowali, co dalej z Morawieckim

Ponad 40 proc. ankietowanych uważa, że premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji - wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Co nie dziwi, murem za szefem rządu stoją zwolennicy PiS.

Morawiecki powinien podać się do dymisji? Polacy wydali werdyktMorawiecki powinien podać się do dymisji? Polacy wydali werdyktŹródło: PAP
d2hz5cm
d2hz5cm

Polska wciąż nie otrzymała pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Komisja Europejska utrzymuje, że rząd Mateusza Morawieckiego nadal nie zrealizował tzw. kamieni milowych koniecznych do odblokowania unijnych środków.

W nowym sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski postanowiliśmy zapytać Polaków, czy w związku z brakiem zgody na przekazanie miliardów złotych dla Polski z KPO premier Morawiecki powinien podać się do dymisji.

Zobacz też: Polityk kpił z Trzaskowskiego. "Pan nie wierzy w to, co mówi?"

Premier do dymisji? Polacy wydali werdykt

Odejścia Morawieckiego chce 41,3 proc. respondentów, z czego blisko 28 proc. wskazało odpowiedź "zdecydowanie tak". Przeciwnego zdania jest 48,6 proc. uczestników badania.

d2hz5cm

10,1 proc. ankietowanych nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, czy Morawiecki powinien ustąpić ze stanowiska.

Morawiecki powinien podać się do dymisji? Polacy wydali werdykt WP
Sondaż WPŹródło: WP, fot: WP

Zwolennicy PiS nie chcą dymisji Morawieckiego

O to, czy Morawiecki powinien podać się do dymisji, zapytaliśmy także zwolenników obozu rządzącego. Wyniki są jednoznaczne - aż 86 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy nie chce, aby obecny premier odchodził.

Zgoła inaczej prezentują się natomiast wyniki sondażu wśród zwolenników opozycji. 67 proc. z nich uważa, że Morawiecki powinien stracić funkcję prezesa Rady Ministrów. Za jego pozostaniem opowiada się 28 proc. wyborców partii opozycyjnych.

Sondaż WP WP
Sondaż WPŹródło: WP, fot: WP

Będzie dymisja? Premier zabrał głos

W ubiegłą środę Morawiecki przyjechał do Stalowej Woli. Podczas konferencji prasowej dziennikarka TVN24 wprost zapytała go o wzięcie odpowiedzialności za problemy z unijnymi pieniędzmi dla Polaków w ramach KPO.

d2hz5cm

- Jesteśmy już na końcu drogi wyjaśniania wszystkich nieścisłości z Komisją Europejską dotyczących Krajowego Planu Odbudowy - stwierdził Morawiecki, wskazując na decyzję Andrzeja Dudy o skierowaniu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego.

Morawiecki nie odpowiedział, czy poda się do dymisji. - Prezydent podjął decyzję o skierowaniu projektu ustawy, który służy jako kompromis z KE, do Trybunału Konstytucyjnego. Pan prezydent potwierdził, że kompromis jest tu bardzo potrzebny - kontynuował szef rządu.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 17-19 lutego 2023 roku metodą CAWI & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

Źródło: Wirtualna Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2hz5cm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hz5cm
Więcej tematów