Trwa ładowanie...
d2h6b6i

MON zapowiada wizytę wiceprezydenta USA. Trwają przygotowania

Kryzys na linii Warszawa-Waszyngton? Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz ocenił, że są to "fakty medialne". Zapowiedział również, że w drugiej połowie roku nasz kraj ma odwiedzić wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mike Pence odwiedzi Polskę?
Mike Pence odwiedzi Polskę? (PAP, Fot: REUTERS)
d2h6b6i

W polskich mediach pojawiła się informacja, że do czasu przyjęcia zmian w nowelizacji ustawy o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się spotykać z Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim.

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz ocenił, że są to "fakty medialne". Według niego, takie informacje wielokrotnie "nie odnajdywały potwierdzenia w rzeczywistości".

- Nieoficjalnie zapowiadana była wizyta wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Polsce w drugiej połowie roku. Ona jest przygotowywana - powiedział w rozmowie z Polsat News. Wiceminister obrony narodowej dodał również, że nikt z Białego Domu nie powiedział, że wizytę odwołuje.

d2h6b6i

Skurkiewicz podkreślił, że zapowiedzi podpisania umowy na pierwszy etap dostawy rakiet Patriot "nie są zagrożone". - To porozumienie, ta umowa jest szlifowana już w ostatnim etapie i tak jak zapowiedział pan minister Mariusz Błaszczak - koniec pierwszego kwartału będzie ta umowa podpisana - zapewnił wiceminister MON.

Źródło: polsatnews.pl

d2h6b6i

Podziel się opinią

Share

d2h6b6i

d2h6b6i
Więcej tematów