Trwa ładowanie...
d3k9k9o

"Mój syn szanuje Donalda Tuska". Prezydent Andrzej Duda reaguje

Postrzegani są jako przeciwnicy. Andrzej Duda i Donald Tusk wywołali burzę swoją pogawędką w Nowym Jorku. Wyglądało na to, że dobrze się bawili. Sytuację skomentował ojciec prezydenta w rozmowie z tabloidem. Po krytyce internauty zareagowała też sama głowa państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda odpowiedział internaucie
Prezydent Andrzej Duda odpowiedział internaucie (East News, Fot: Adam Jastrzębowski/REPORTER)
d3k9k9o

Nie wszystkim spodobała się rozmowa prezydenta i szefa Rady Europejskiej. I nie wszystkim przypadły do gustu słowa ojca głowy państwa Jana Tadeusza Dudy.

- To było normalne spotkanie. Normalni ludzie utrzymują normalne stosunki, choć nie zgadzają się politycznie. Ale szanują się. Tusk też jest człowiekiem i powinniśmy się wszyscy wzajemnie szanować - powiedział ojciec prezydenta w rozmowie z "Super Expressem". Tekst opatrzono tytułem "Ojciec prezydenta: Tusk to też człowiek, mój syn go szanuje".

Swoje oburzenie wyraził jeden z użytkowników Twittera. "Jeśli to prawda, to chciałbym doprecyzować panie prezydencie, za co szanuje pan Tuska? Za nocną zmianę, za to, co zrobił z Polską, jak był premierem, za Smoleńsk, czy może za to co "robi" dla Polski w Brukseli?" - zapytał.

d3k9k9o

Zobacz także: Kacper Płażyński o Donaldzie Tusku. "Trudno go cenić"

Prezydent nie pozostawił go bez odpowiedzi. "Szanowny pan, niestety, nie zrozumiał tego, co zostało powiedziane. Chodzi o szacunek wynikający z przyrodzonej godności osoby ludzkiej, przynależnej każdemu człowiekowi, niezależnie od jego poglądów, czynów i postawy. Filozofia chrześcijańska. Tyle" - sprostował.

Przypomnijmy, że Duda i Tusk spotkali się przy okazji posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Ich pogawędkę nagrano, ale bez głosu. Wirtualna Polska rozmawiała z ekstertem od mowy ciała oraz czytania z ruchu warg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów