Trwa ładowanie...
d34n5ki

Mieszkańcu Tel Awiwu - nie pij wody!

Proszę nie pić wody! - tej treści ostrzeżenie usłyszało w poniedziałek dwa miliony Izraelczyków z Tel Awiwu i okolic.

Share
d34n5ki

Przerywając program telewizyjny, izraelskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że woda stała się mętna i gotowanie jej nie oczyszcza. Zalecono jednocześnie, aby nie pić wody z kranu do czasu kolejnego komunikatu.

W chwilę po telewizyjnym ostrzeżeniu mieszkańcy Tel Awiwu rzucili się do sklepów i supermarketów, gdzie niemal natychmiast wykupiono wszystkie butelki z wodą.

Alex Leventhal, dyrektor departamentu zdrowia ludności w ministerstwie, powiedział, że zakaz wprowadzono jedynie prewencyjnie. Dodał, że źródło zabarwienia nie jest znane i nie wiadomo, czy powstało zagrożenie dla zdrowia.

Zapytany, czy mogła to być próba zatrucia zbiorników wodnych przez Palestyńczyków, Leventhal odpowiedział, że - jego zdaniem - niemożliwe jest skażenie wody na tak dużym terenie.

Wyjaśniając wprowadzony zakaz, Szalom Goldberger - główny inżynier ds. środowiska w ministerstwie - powiedział: Odkryliśmy falę zabarwienia w Narodowym Zbiorniku Wodnym. Narodowy Zbiornik Wodny - to otwarty kanał, którym transportowana jest woda z Jeziora Tyberiadzkiego na północy kraju do jego środkowej i południowej części. (jd)

d34n5ki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34n5ki
d34n5ki
Więcej tematów