Trwa ładowanie...

Awantura o potężny krzyż. Mieszkaniec Warszawy złożył donos

Do Nadzoru Budowlanego w Warszawie wpłynęła skarga na krzyż zamontowany na budynku sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Mieszkańcowi sąsiedniego bloku przeszkadza to, że w nocy emituje mocne białe światło.

Krzyż emituje białe swiatłoKrzyż emituje białe swiatłoŹródło: Licencjodawca
d4l27h1
d4l27h1

Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej znajduje się na Pradze-Południe przy ulicy Ostrobramskiej. Świątynia z jednej strony graniczy z pętlą autobusową, a z drugiej z 26-kondygnacyjnym wieżowcem Aura Sky.

Na kościele zamontowany jest potężnych rozmiarów krzyż, który w nocy emituje intensywne białe światło i razi mieszkańców, którzy mają okna na tę stronę.

Lokalny serwis twoja-praga.pl podał, że jeden z nich poskarżył się do Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Warszawie. Wirtualna Polska potwierdziła te informacje. Sprawa jest w toku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fundusz Kościelny do likwidacji? "Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa"

Próbowaliśmy skontaktować się z proboszczem parafii. Nie było to jednak możliwe, bo ksiądz, który odebrał telefon, stwierdził, że proboszcz nie będzie się wypowiadał w sprawie. Wikariusz postanowił jednak wyrazić swoje zdanie i na nasze pytania odpowiedział, że "to stara sprawa z końca 2023 roku".

d4l27h1

Potem dodał, że "krzyż przeszkadza temu, kogo gryzie sumienie".

Będą pomiary

Po bezskutecznej próbie kontaktu z proboszczem o oficjalne stanowisko poprosiliśmy Diecezję Warszawsko-Praską.

- Do administracji parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie (przy sanktuarium - red.) wpłynęło pismo z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy obligujące do przedstawienia dokumentów związanych z pomiarami intensywności natężenia światła emitowanego przez oświetlenie krzyża umiejscowionego na budynku kościoła - przekazał nam rzecznik, ks. Dawid Sychowski.

Jak dodał, "ksiądz proboszcz tej parafii zadeklarował, że nie otrzymał uprzednio żadnej oficjalnej informacji, której nadawcami byliby mieszkańcy sąsiadujących z kościołem budynków".

d4l27h1

Sychowski podkreślił, że proboszcz zapewnił o szczegółowym respektowaniu ostatecznej decyzji wydanej przez organ nadzoru budowlanego, gdy taka zostanie przedstawiona.

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l27h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l27h1
Więcej tematów