Michał Kuczmierowski odwołany. Miał dostać pismo kurierem
Michał Kuczmierowski - dotychczasowy prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - stracił stanowisko. Pismo w tej sprawie miało zostać dostarczone kurierem - pisze Interia, powołując się na Mariusza Chłopika, byłego bliskiego współpracownika premiera Mateusza Morawieckiego.
Michał Kuczmierowski był prezesem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych od 2021 roku. Jak informuje Interia: teraz stracił stanowisko, a pismo w tej sprawie dostarczono mu kurierem.
Portal zaznacza, że próbowano się skontaktować zarówno z Michałem Kuczmierowskim, jak i szefem KPRM Janem Grabcem. Do czasu publikacji artykułu nie odpowiedzieli na prośbę o kontakt.
CBA z kontrolą w RARS
Na początku grudnia do siedziby Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) weszło Centralne Biuro Antykorupcyjne.
"Pracownicy CBA zwrócili się z prośbą o dostęp do określonych miejsc i dokumentów oraz spotkanie z kierownictwem RARS" - przekazała wówczas rządowa instytucja. - Z uwagi na dobro toczącego się postępowania na tym etapie prowadzonych czynności nie przekazujemy bardziej szczegółowych informacji - komentował wtedy w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik CBA Robert Sosik.
RARS powstała w 2021 roku
Od momentu powstania RARS w 2021 roku, na jej czele stoi Michał Kuczmierowski. Jest on zaufanym współpracownikiem byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Kuczmierowski startował także do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu siedleckim.
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych powstała na skutek decyzji ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego, który postanowił przekształcić Agencję Rezerw Materiałowych w nową instytucję.
Od tamtego czasu, głównym zadaniem RARS jest dbanie o rezerwy strategiczne, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa państwa i łagodzenie ewentualnych zakłóceń w ciągłości dostaw na terenie Polski. RARS zajmuje się również rezerwami, które mogą stanowić pomoc dla innych państw i organizacji międzynarodowych.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Sypie ziobrystów. Główny świadek w śledztwie
Źródło: Interia, WP Wiadomości