Trwa ładowanie...

Miażdżący sondaż dla Ryszarda Petru. Nie powinien zakładać nowej partii

Prawie połowa respondentów uważa, że Ryszard Petru nie powinien zakładać nowej partii. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".

Share
Miażdżący sondaż dla Ryszarda Petru. Nie powinien zakładać nowej partii
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d1mi6hn

Dziś mija trzecia rocznica konwencji założycielskiej Nowoczesnej, której pomysłodawcą i liderem był Ryszard Petru. Jednak wiele od tego czasu się zmieniło. W maju polityk oświadczył, że odchodzi z partii.

- Zakładałem partię reform, partię zdrowego rozsądku, która nie zgadza się na partyjniactwo, bylejakość i konformizm. I dziś niestety, w moim przekonaniu, Nowoczesna taką partią nie jest – powiedział wówczas Ryszard Petru. Polityk dodał, że opuszcza partię z "bólem serca", bo jest to jego "polityczne dziecko, które dzisiaj podąża swoją własną drogą".

d1mi6hn

Warto przypomnieć, że wcześniej podobną decyzję o rozstaniu z Nowoczesną podjęły Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Ryszard Petru pracuje nad nowym politycznym projektem. - Jest duże zapotrzebowanie na nowy byt polityczny. Coś się wydarzy – zapowiedział w rozmowie z "RP".

Jednak, jak wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego dla serwisu rp.pl, Petru powinien zastanowić się nad tymi planami. Jedynie 16 proc. respondentów uważa, że polityk powinien zakładać nową partię. Prawie połowa ankietowanych jest odmiennego zdania. Co trzeci ankietowany nie potrafił zabrać stanowiska w tej sprawie.

Wyniki sondażu skomentował sam zainteresowany. "16% Polaków chce abym powołał nową partię. Dziekuje za zaufanie!" - napisał Ryszard Petru na Twitterze. To jednak nie wszystko. Polityk zapowiedział powstanie nowego projektu politycznego. Szczegóły poznamy już na jesieni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

d1mi6hn

Podziel się opinią

Share
d1mi6hn
d1mi6hn
Więcej tematów