Trwa ładowanie...

Miał wystąpić w programie TVP1. Poseł PSL podarł kwestionariusz

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki w środę rano miał wziąć udział w "Kwadransie politycznym" TVP1. Co prawda polityk pojawił się w siedzibie Telewizji Polskiej, jednak nie zobaczyliśmy go na ekranach. Dlaczego? Poszło o procedury. - Poczułem się niechciany - stwierdza poseł.

Share
Miał wystąpić w programie TVP 1. Poseł PSL podarł kwestionariusz
Miał wystąpić w programie TVP 1. Poseł PSL podarł kwestionariusz Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1r18by

Poseł PSL Marek Sawicki miał w środę o godz. 8:15 gościć w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1. Okazało się jednak, że udziału w programie nie weźmie, mimo iż polityk na miejsce dotarł o czasie. Powodem miała być odmowa podpisania kwestionariusza covidowego przez byłego ministra rolnictwa.

Ankieta ta zawiera m.in. pytania o gorączkowanie w ostatnim czasie lub o możliwy kontakt z osobami, które mogą być zakażone koronawirusem. Jest to podstawowy dokument, który muszą podpisać wszyscy goście wchodzący do siedziby Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza.

- Dziś coś się stało, podpisać nie chciał, podarł go i opuścił gmach TVP - poinformował prowadzący Marek Pyza. Zamiast posła Sawickiego w programie zdalnie pojawił się rzecznik PSL Miłosz Motyka.

d1r18by

ZOBACZ TEŻ: Minister zdrowia Adam Niedzielski komentuje spot WP. "Najwyższy czas mówić językiem autentycznym"

Marek Sawicki podarł kwestionariusz covidowy przed programem TVP? Poseł PSL tłumaczy

Do zaistniałej sytuacji postanowił odnieść się sam Marek Sawicki. Jak tłumaczył w rozmowie z Polską Agencją Prasową, zawsze wypełnia tego typu dokumenty, mimo iż jest on w pełni zaszczepiony. W tym przypadku stało się jednak nieco inaczej.

d1r18by

- Wypełniłem dokument, ale zażądano ode mnie, bym napisał, do jakiego idę programu i na czyje zaproszenie, choć obok stała asystentka, która miała mnie wprowadzić - odpowiedział poseł Sawicki. - (...) Uznałem, że jestem gościem niechcianym, powiedziałem, żeby uporządkowali sobie procedury i wyszedłem - dodał polityk.

Potwierdził też, że dokument został przez niego podarty, ale tylko z uwagi na złożony na nim przez niego podpis.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1r18by

Podziel się opinią

Share
d1r18by
d1r18by
Więcej tematów