Trwa ładowanie...
di9lefm

Mazurek odpowiada Platformie i przechodzi do kontrataku. "Nie mają nic do zaoferowania"

Grzegorz Schetyna zapowiedział w piątek, że PO złoży wnioski o wotum nieufności dla wicepremier Szydło i minister Rafalskiej. - Nie ma mowy o ich odwołaniu - odpowiedziała rzecznik prasowa PiS. Nie szczędziła również gorzkich pod adresem szefa Platformy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Mazurek ostro odpowiedziała Grzegorzowi Schetynie
Beata Mazurek ostro odpowiedziała Grzegorzowi Schetynie (Agencja Gazeta)
di9lefm

- Schetyna nie ma Polakom do zaoferowania nic. Tylko wnioski o odwołania i o przerwy. Cel to zdobycie władzy a nie lepszy byt Polski i Polaków. Teraz też nie chodzi mu o los niepełnosprawnych, tylko o polityczną awanturę - powiedziała Beata Mazurek.

Jak twierdzi Grzegorz Schetyna, Beata Szydło powinna zostać odwołana ze stanowiska przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów oraz wicepremiera z powodu zaniechań rządu w sprawie protestu niepełnosprawnych. Z podobnych powodów PO domaga się dymisji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

- Elżbieta Rafalska jest bardzo dobrym ministrem, a Beata Szydło wicepremierem. Nie ma mowy o ich odwołaniu - podkreśliła rzecznik PiS.

di9lefm

Zobacz także: Protest ws. niepełnosprawnych przed Sejmem. "Zostaliśmy wykorzystani"

Protestujący w Sejmie walczą o wprowadzenie niepełnosprawnym świadczenia pielęgnacyjnego w wysokości 500 zł. Ich drugim postulatem jest zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. W czwartek rząd zrealizował pierwszy z nich, podwyższając wysokość renty socjalnej do 1029,80 zł.

Oprócz minister Rafalskiej ze zgromadzonymi w Sejmie niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami negocjowali m.in. Andrzej Duda oraz Mateusz Morawiecki. Protestujący liczą na spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di9lefm

Podziel się opinią

Share
di9lefm
di9lefm
Więcej tematów