Trwa ładowanie...

Matura 2024. Język polski. Co było na egzaminie? Zdający komentują

Trwa matura z języka polskiego. W sieci pojawiają się jednak pierwsze informacje o zadaniach, z którymi w tym roku mierzyli się zdający. Jakie tematy pojawiły się w wypracowaniu? Czy przewidywania abiturientów były słuszne?

Matura 2024. Co było na polskim? Maturzyści komentująMatura 2024. Co było na polskim? Maturzyści komentująŹródło: East News, fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
d1u7dyn
d1u7dyn

Mimo że maturzyści na rozwiązanie zadań z języka polskiego mają 240 minut - w przypadku egzaminu zgodnego z "nową" formułą 2023 lub 170 minut - w przypadku formuły 2015, w sieci jeszcze przed oficjalnym zakończeniem matury, zaczęły pojawiać się nieoficjalne doniesienia o tym, z jakimi zadaniami przyszło się zmierzyć zdającym.

Matura z j. polskiego. Jakie były zadania? Jak egzamin oceniają zdający?

Jeszcze przed rozpoczęciem matury z j. polskiego w sieci można było zauważyć wzrost zainteresowania tematami, które - zdaniem internautów - miały pojawić się na egzaminie, a także informacjami, dotyczącymi możliwych przecieków maturalnych. Po godzinie 9:00 w serwisie X (dawniej Twitter) zaczęły natomiast pojawiać się zdjęcia, podpisane, jako tegoroczne arkusze maturalne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wstydliwa młodość Stefana Żeromskiego. O tym nie mówi się w szkołach

Jak nieoficjalnie podaje konto Matura 2024, tematami, które pojawiły się w wypracowaniu na maturze z j. polskiego w Formule 2023 były "Bunt i konsekwencje dla człowieka" oraz "Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?".

W mediach społecznościowych pojawiają się również informacje o zadaniach, z którymi mierzą się zdający. Warto jednak podkreślić, że są to nieoficjalne i niepotwierdzone informacje. Oficjalna treść arkuszy z j. polskiego zostanie bowiem opublikowana przez CKE po godzinie 14:00.

Matura. Polski. Co o zadaniach sądzą maturzyści?

W sieci pojawiły się również pierwsze komentarze od maturzystów, którzy zakończyli zmagania z arkuszem przed czasem. Jak oceniają zadania, z którymi przyszło im się zmierzyć?

d1u7dyn

"Tematy imo mega spoczko #matura2024" - komentuje jedna z użytkowniczek portalu X.

"Tematy marzenie #matura #matura2024" - ocenia inna. Warto dodać, że abiturienci zdający egzaminy w Formule 2023 mogą rozwiązywać zadania do godziny 13:00.

"O dziwo było to dla mnie proste, dziwnie podejrzane #matura2024" - to kolejny z komentarzy, który pojawił się w serwisie X (dawniej Twitter).

"Najlepsze tematy rozprawek przysięgam #matura2024" - to kolejny komentarz, który pojawił się w mediach społecznościowych.

Matura 2024. Przed zdającymi kolejne egzaminy

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym w części pisemnej to pierwszy i jedyny przedmiot, zaplanowany na wtorek 7 maja. Z jakimi przyjdzie się zmierzyć maturzystom w tym tygodniu? Zgodnie z harmonogramem CKE, w środę 8 maja o godzinie 9:00 rozpocznie się matura z matematyki na poziomie podstawowym. Na 14:00 zaplanowano natomiast maturę z j. kaszubskiego, j. łemkowskiego, j. łacińskiego i kultury antycznej na poziomie rozszerzonym. W czwartek 9 maja odbędą się matury z j. obcych nowożytnych - o godz. 9:00 z angielskiego na poziomie podstawowym a o godzinie 14:00 - j. francuskiego, j. rosyjskiego, j. włoskiego, j. niemieckiego oraz j. hiszpańskiego na poziomie podstawowym.

d1u7dyn

W piątek 10 maja o godzinie 9:00 zdający zmierzą się z egzaminem maturalnym z WOS-u na poziomie rozszerzonym a o godzinie 14:00 - z j. niemieckim na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. W sobotę 11 maja odbędą się pierwsze egzaminy ustne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1u7dyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u7dyn
Więcej tematów