Trwa ładowanie...

Matura 2021. We wtorek kolejne egzaminy. Fizyka i jęz. hiszpański

Matura 2021 zbliża się już ku końcowi. Ostatnie egzaminy 20 maja. We wtorek abiturienci zmierzą się z maturą z fizyki, która rozpocznie się o 9. Następnie o godzinie 14:00 zapowiedziano egzamin z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Przypomnijmy, że te przedmioty nie są obowiązkowe.

Share
Matura 2021. Fizyka i język hiszpański (zdjęcie ilustracyjne) Matura 2021. Fizyka i język hiszpański (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: East News, fot: KAROLINA MISZTAL
dupgv17

W tym roku chęć zdawania matury z fizyki zadeklarowało 7,3 proc. abiturientów. Natomiast podejście do egzaminu z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym zadeklarowało mniej niż jeden procent tegorocznych absolwentów.

Matura 2021. Egzamin z fizyki i języka hiszpańskiego

Przypomnijmy, aby zdać maturę 2021, uczniowie muszą uzyskać minimum 30 proc. punktów z trzech egzaminów na poziomie podstawowym. Są to: język polski, matematyka oraz język obcy nowożytni.

Z raportu Centralnej Komisji Edukacyjnej wynika, że w 2020 roku najczęściej oblewanym przedmiotem była matematyka. Rok temu nie zdało jej 53 448 maturzystów.

dupgv17

Zaraz po niej drugim najczęściej oblewanym egzaminem była matura z języka obcego - 21 249 uczniów nie zdało tego przedmiotu. Nie wielu mniej osób, bo 21 098, nie zdało obowiązkowej matury z języka polskiego.

Przypomnijmy, że na maturze 2021 nie ma obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci uczniowie, którzy wyniku z tego egzaminu potrzebuje do rekrutacji na uczelnie zagraniczne.

W tym roku maturzyści nie muszą także zdawać matury z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do sześciu takich egzaminów.

Wyniki tegorocznych matur poznamy 5 lipca 2021 roku. Już teraz wszystkim maturzystom życzymy powodzenia.

Zobacz też: Matura 2021. Zadaliśmy warszawiakom pytania z poprzednich lat

Matura 2021. Arkusze CKE i odpowiedzi

Po maturze 2021 z fizyki na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej udostępnione zostaną arkusze z zadaniami. Niedługo potem eksperci Wirtualnej Polski rozwiążą je dla was. Po 14:00 możecie więc sprawdzić, jak wam poszło.

dupgv17

Przypomnijmy, że od rozpoczęcia matury 2021 redakcja Wirtualnej Polski udostępniła już oficjalne arkusze i opublikowała poprawne odpowiedzi z następujących egzaminów:

dupgv17
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dupgv17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dupgv17
dupgv17
Więcej tematów