Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmawiali o zmianach

Zanim w poniedziałek premier zapowiedział ograniczenie liczby ministrów i wiceministrów o 25 proc. skonsultował to z prezesem PiS. Mateusz Morawiecki z gotowym projektem przyjechał do Jarosława Kaczyńskiego.

Share
Mateusz Morawiecki spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmawiali o zmianachŹródło: Agencja Gazeta, fot: Łukasz Krajewski
d3qdc3e

Jak podaje "Fakt", do spotkania doszło podczas niedzielnego obiadu Jarosława Kaczyńskiego z przyjaciółmi. Gazeta zauważa, że do takich rozmów nie dochodzi zbyt często, a tym bardziej w takim gronie.

Zazwyczaj Jarosław Kaczyński przyjmuje w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Z premierem spotka się w sąsiadującej ze swoim domem sali pamięci Lecha Kaczyńskiego. Jak twierdzi informator "Faktu", prezes PiS miał już wcześniej zaplanowany obiad z przyjaciółmi, którzy nie mieli nie przeciwko, żeby spotkać się też z premierem. Mateusz Morawiecki miał wyjść ze spotkania zadowolony, bo dostał zapewnienie o poparciu projektu w Sejmie.

W piątek premier zapowiedział, że może dojść do zwolnień w ministerstwach. Następnie doszło do niedzielnego obiadu z Jarosławem Kaczyńskim, a w poniedziałek zaprezentowano zmiany. Plan zakłada, że będzie mniej ministerstw i wiceministrów.

Zobacz także: Żakowski: „Za chwilę będziemy pełzali przed Europą"

d3qdc3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qdc3e
Więcej tematów