Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki o zmianach w rządzie. Zapowiada nowe ulgi

Wiele zrobiliśmy razem, ale tak wybrali - powiedział premier Mateusz Morawiecki, oceniając sukces kilku swoich ministrów w wyborach do PE. Dodał, że wciąż trwają rozmowy o kandydatach na członków rządu.
Share
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sztabie wyborczym
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sztabie wyborczymŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
dj1liz9

- Mamy przemyślenia, ale nie są to jeszcze skoncentrowane propozycje - stwierdził szef rządu, pytany na antenie telewizji publicznej o to, czy już wie, kto zastąpi ministrów wyjeżdżających do Parlamentu Europejskiego.

Mateusz Morawiecki nie chciał zdradzić, kiedy ogłosi nazwiska nowych współpracowników, wskazując jednocześnie na termin dwóch tygodni, jaki przewiduje prawo.

- Wiele zrobiliśmy razem, ale tak wybrali - mówił Morawiecki w "Gościu Wiadomości" TVP o swoich dotychczasowych współpracownikach.

dj1liz9

Zobacz także: PiS idzie po kolejne samodzielne rządy? Analiza Pawła Kowala

Przypomnijmy, że mandaty europosłów zdobyli: wicepremier Beata Szydło, minister edukacji Anna Zalewska, minister w Kancelarii Premiera Beata Kempa, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

- Jestem przekonany, że nasza drużyna w PE pomoże w walce o interesy Polski na arenie międzynarodowej - stwierdził premier Morawiecki.

dj1liz9

"Szykujemy się do walki o parlament"

- O naszym sukcesie zdecydowała wiarygodność i konkretny program, oparty o strategię Jarosława Kaczyńskiego. Nasza polityka gospodarcza działa - mówił szef rządu PiS.

- Staramy się prowadzić politykę dla jak największej rzeszy Polaków. Pomagamy im przebić "szklany sufit". Myślę, że w wyborach to docenili. Pieniądze w budżecie mamy precyzyjnie wyliczone, opozycja nie ma co liczyć, że coś się nie uda - przekonywał premier Morawiecki.

dj1liz9

Dodał, że "drugie imię" obozu PiS to "wiarygodność". - Od razu po sukcesie w tych wyborach szykujemy się do walki o parlament. Ten wynik był rekordowy w historii Polski - traktujemy go jako zobowiązanie na przyszłość - zaznaczył szef rządu w TVP Info.

- Wysoka frekwencja świadczy o tym, że demokracja ma się w Polsce bardzo dobrze - mówił.

Nowe programy przed jesiennym głosowaniem?

Morawiecki zapowiedział kolejne propozycje dla Polaków przed wyborami parlamentarnymi. - Rozmawiamy m.in. o obniżeniu podatku VAT na produkty dla dzieci. Polacy tego oczekują - ujawnił.

dj1liz9

- Wszyscy Polacy skorzystają na tym, że PiS ma tak dużą drużynę w PE. Będziemy walczyć o najważniejsze sprawy dla Polski - przekonywał premier.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj1liz9

Podziel się opinią

Share
dj1liz9
dj1liz9
Więcej tematów