Trwa ładowanie...
d1ul40b

Mateusz Morawiecki o Auschwitz: Nie możemy pozwolić na zafałszowanie historii

Premier RP Mateusz Morawiecki przypomniał, że w obozie Auschwitz doszło do "niewyobrażalnej zbrodni". Zaznaczył, że wydarzenia związane z tym miejscem na lata pozostaną "symbolem okrucieństwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
75. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Mateusz Morawiecki komentuje.
75. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Mateusz Morawiecki komentuje. (East News)
d1ul40b

27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Szef rządu Mateusz Morawiecki nawiązał do tego wydarzenia publikując na Twitterze nowy wpis. "Niemiecki nazistowski obóz Auschwitz-Birkenau to symbol okrucieństwa, które nie mieści się w jakiejkolwiek definicji" - zaznaczył.

Jak dodał, zło miało jedno źródło, którym była "niemiecka Rzesza karmiona ideologią nazizmu". "Nie możemy pozwolić na zafałszowanie historii tej niewyobrażalnej zbrodni" - podsumował.

d1ul40b

Wyzwolenie Auschwitz-Bierkenau. Uroczyste obchody w Oświęcimiu

Przypomnijmy, że w poniedziałek przypada 75. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Bierkenau. Oprócz przedstawicieli polskich władz i zaproszonych gości z Europy i świata, do Oświęcimia przyjadą ci, którzy przeżyli II wojną światową, będąc więźniami tego obozu. - Miejsca honorowe zajmą nie politycy, nie głowy koronowane, nie szefowie rządów, ale właśnie ci ostatni. - To oni będą mieli główne przemówienia. My wszyscy, powojenni, będziemy ich słuchali - podkreślił dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński.

Główna część poniedziałkowych uroczystości, których gospodarzem będzie prezydent Andrzej Duda, odbędzie się w wielkim, ogrzewanym namiocie, który stanął nad Bramą Śmierci w Brzezince. "Cały teren wokół namiotu jest ogrodzony i pilnowany przez ochroną oraz policję" - informuje "Gazeta Krakowska".

Zobacz też: Kontrowersyjny film z polskim wątkiem w Yad Vashem. Marcin Horała: to manipulacja

"Czym dla mnie jest Oświęcim?" - napisała z kolei w sieci Beata Szydło i zamieściła obszerny, osobisty wpis na Facebooku. Europosłanka PiS podkreśliła, że każdy, kto pochodzi z Oświęcimia, "czuje piętno tragedii i został nią dotknięty".

d1ul40b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ul40b

Podziel się opinią

Share

d1ul40b

d1ul40b
Więcej tematów