Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze: Starając się o lepsze życie na ziemi, jesteśmy bliżej nieba

- Wierzę głęboko, że starając się o lepsze życie tu na ziemi, zwłaszcza tu w Polsce, jesteśmy bliżej nieba. Jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej wielkiej Polsce. Niech ona będzie naszą latarnią i naszym zwycięstwem - powiedział Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze.

Share
Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze: Starając się o lepsze życie na ziemi, jesteśmy bliżej nieba
Źródło: PAP, Fot: Waldemar Deska
d1vxnkg

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki wziął udział w mszy świętej w z okazji dorocznej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Najpierw szef rządu podziękował pielgrzymom za przybycie na Jasną Górę.

- To jest miejsce niezwykłe, miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu, miejsce, gdzie przez wieki obrona polskości zrosła się z obroną chrześcijaństwa, obroną naszej kultury, naszej tradycji. Ta obrona nas ukształtowała. Owoców tej walki nie wolno nam dzisiaj porzucić - powiedział.

d1vxnkg

Dodał, że "Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, o wolność, o wiarę i o chrześcijaństwo". Podziękował uczestnikom mszy, że "mają odwagę walczyć o Polskę, stawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami, bo taki dzisiaj jest czas, że to wymaga odwagi” - podaje tvp.info za PAP.

Lepsza droga i ta donikąd

- My także, w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę, drogę ku silnej, pięknej, wielkiej Rzeczypospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami, nie możemy z niego zejść na manowce - podkreślił Morawiecki.

Dodał, że jest też "droga pusta, ponura, droga donikąd”. - Chcemy wszystkich tych, którzy są na takiej drodze, przyłączyć do nas. Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem - stwierdził szef rządu.

- Wierzę głęboko, że starając się o lepsze życie tu na ziemi, zwłaszcza tu w Polsce, jesteśmy bliżej nieba. Jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej wielkiej Polsce. Niech ona będzie naszą latarnią i naszym zwycięstwem - dodał.

d1vxnkg

Oprócz premiera Morawieckiego w uroczystościach wzięli też udział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, europoseł i wiceprezes PiS Joachim Brudziński oraz parlamentarzyści.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vxnkg

Podziel się opinią

Share
d1vxnkg
d1vxnkg
Więcej tematów