Trwa ładowanie...

Martwy mężczyzna znaleziony w samochodzie. Niewykluczone zatrucie

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności makabrycznego odkrycia na ul. Oświęcimskiej. Znaleziono tam martwego 69-latka. Niewykluczone, że dogrzewał się niewielką butlą gazową, co doprowadziło do tragedii.

Share
Martwy mężczyzna znaleziony w samochodzie. Niewykluczone zatrucie
Źródło: East News, Fot: Łukasz Solski
df2cazo

Mężczyznę znaleziono w czwartek rano w swoim samochodzie, przy ul. Oświęcimskiej w Tychach. Sytuację zgłosił jeden z mieszkańców. Okazało się, że 69-latek jest już martwy. W aucie znajdował się od dłuższego czasu. Funkcjonariusze znaleźli w pojeździe niewielką butlę gazową. Możliwe, że mężczyzna używał jej do ogrzewania. W ten sposób mogło dojść do zatrucia - informuje tyska policja.

Dokładne przyczyny i okoliczności są teraz wyjaśniane pod nadzorem prokuratora. Zarządzona została również sekcja zwłok. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierne stężenie wydobywającego się gazu, może w małych pomieszczeniach doprowadzić do tragedii. Ostrożność należy zachować szczególnie w okresie zimowym.

Warto mieć zainstalowaną czujkę, która alarmuje, kiedy stężenie czadu jest zbyt wysokie. To pozwala na zmniejszenie ryzyka zaczadzenia i ewentualną reakcję w momencie zagrożenia. W innym wypadku należy pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie grzewcze.

df2cazo

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: Problem polega na paleniu śmieci

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df2cazo

Podziel się opinią

Share
df2cazo
df2cazo
Więcej tematów