Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak o propozycji Petru ws. poprawek do budżetu: to teoretycznie możliwe

To teoretycznie jest możliwe, w praktyce jak będzie, zobaczymy - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komentując apel szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru ws. poprawek do budżetu. Zaznaczył, że "najlepszym rozwiązaniem byłoby odblokowanie sali posiedzeń Sejmu i rozmowa".

Mariusz Błaszczak o propozycji Petru ws. poprawek do budżetu: to teoretycznie możliweŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dnrlstl
dnrlstl

W radiowej Trójce Błaszczak był pytany, czy planowany jest zakup mobilnych elektronicznych urządzeń do głosowania odpowiedział: "Z tego co wiem - tak".

- Planowane jest rozpoczęcie nowego posiedzenia Sejmu 11 stycznia. Zobaczymy, czy do tego czasu opozycja wciąż będzie okupować gmach Sejmu, a więc salę plenarną, czy też nie - powiedział. Dodał, że "są sygnały, które mówią, że jakaś część opozycji poszła po rozum do głowy".

Minister powiedział, że protest w Sejmie jest "całkowicie bezpodstawny" i "kompromitujący dla opozycji". Podkreślił też, że budżet na 2017 r. został przyjęty zgodnie z zasadami. - Było kworum, była większość, która budżet uchwaliła - powiedział.

W środę lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się do senatorów PiS z apelem o zgłoszenie poprawek do budżetu, które miały być przedmiotem debaty w Sejmie.

dnrlstl

- Teoretycznie jest to możliwe. Ja takich rozmów nie prowadzę. Formalnie jest to taka konstrukcja, która pozwoliłaby opozycji na wyjście z twarzą z tej ambarasującej sytuacji. Natomiast najlepszym rozwiązaniem byłoby odblokowanie sali plenarnej, za to podatnicy posłom PO także płacą. Ale oni są zakodowani na "nie" - powiedział w Trójce Mariusz Błaszczak.

Poza apelem do senatorów PiS Petru przyznał w środę, że rozmawia w sprawie zażegnania sporu w parlamencie także z politykami PiS. - Jestem zdumiony deklaracją szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru ws. poprawek do budżetu na 2017 r.; chcę przypomnieć, że znalazł się w innej strefie klimatycznej i powinien ważyć słowa w takich sprawach – poinformował lider PO Grzegorz Schetyna.

PAP,Trójka,TVP Info, oprac. Adam Przegaliński

dnrlstl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrlstl
Więcej tematów