Trwa ładowanie...
d1nd74q

Mariusz Błaszczak: mieliśmy rację ws. Tuska. "Człowiek-porażka"

My tylko pokazujemy że nieporozumieniem było wybieranie Donalda Tuska na kolejną kadencję - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o lawinę słów krytyki, które spadły na szefa Rady Europejskiej po wpisie na Twitterze. - Mieliśmy wtedy rację, bo Tusk nie potrafi być bezstronny - dodał minister.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak nazwał Donalda Tuska "człowiekiem-porażką".
Mariusz Błaszczak nazwał Donalda Tuska "człowiekiem-porażką". (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d1nd74q

Błaszczak stwierdził, że Donald Tusk jest zaangażowany w spór polityczny w Polsce. - A nie powinien - mówił na antenie Polsat News.

Dodał, że przewodniczący RE nie ma prawa zajmować krytycznego stanowiska ws. polskiego rządu. - Jeżeli włącza się w nagonkę na Polskę, jeżeli chce szkodzić Polsce to nie sądzę, żeby miał do tego prawo - ocenił.

Zobacz też: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - historia pewnej znajomości

Zdaniem Błaszczaka Tusk łamie unijne reguły. - Przewodniczący RE powinien zachować równy dystans do każdego z państwa - przekonywał szef MSWiA w rozmowie z Beatą Lubecką w "Gościu Wydarzeń" Polsat News. - To próba zaszkodzenia Polsce. Tego rodzaju kłamstwa, informacje sa próbą zaszkodzenia Polsce - mówił Błaszczak.

d1nd74q

Jak stwierdził, wpis Donalda Tuska to wyraz jego frustracji. - Jego misja w Europie kończy się porażką: Brexit, kryzys migracyjny i zapowiedź likwidacji jego stanowiska - wyliczał polityk PiS. - Człowiek-porażka. Co zrobił dla Polski? Nic - powiedział o Tusku.

Weekendowy wpis Donalda Tuska na Twitterze wywołał w Polsce burzę. "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał szef Rady Europejskiej.

d1nd74q

Podziel się opinią

Share

d1nd74q

d1nd74q
Więcej tematów