Trwa ładowanie...

Banaś kąśliwie komentuje artykuł WP o majątku Ziobry i jego żony

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś skomentował artykuł Wirtualnej Polski, w którym ujawniliśmy majątek Zbigniewa Ziobry i jego żony. Nie zabrakło uszczypliwości ze strony szefa NIK, który pozostaje w konflikcie z ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym.

Marian Banaś skomentował tekst WPMarian Banaś skomentował tekst WPŹródło: East News
d23wis2
d23wis2

Reporterzy Wirtualnej Polski Patryk Słowik i Szymon Jadczak ujawnili majątek Zbigniewa Ziobry i jego żony Patrycji Koteckiej-Ziobro. Jak opisali, nie było to łatwe, ponieważ spotkali się z wieloma naciskami, które miały zablokować publikację.

Co ustalili? Minister, jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, w 2020 roku zarobił 290 868,38 złotych. Z kolei jego żona została dokooptowana do zarządu LINK4. Wcześniej był on dwuosobowy, ale dla Patrycji Koteckiej-Ziobro znalazło się jeszcze jedno miejsce. Ile zarobiła? Nie wiadomo, ponieważ firma ubezpieczeniowa nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy.

Reporterzy WP prześwietlili też nieruchomości należące do małżeństwa, w tym okazałą posiadłość w Jeruzalu pod Skierniewicami, która zasłynęła z tego, jak pisała "Gazeta Wyborcza", że w promieniu 600 metrów wyznaczono czasowo strefę zamkniętą dla ruchu lotniczego. Miało to związek z rzekomą groźbą zamachu na życie Zbigniewa Ziobry.

d23wis2

Zobacz także: Tak Zbigniew Ziobro i jego żona próbowali zablokować artykuł. Reakcja Jarosława Gowina

Banaś komentuje publikację WP. "Nosił wilk razy kilka..."

Doniesienia WP o majątku ministra i jego żony skomentował prezes NIK Marian Banaś. W krótkim wpisie na Twitterze stwierdził: "Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka", udostępniając jednocześnie link do publikacji.

Przypomnijmy, prezes Najwyższej Izby Kontroli jest skonfliktowany z ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym. NIK przeprowadził serię kontroli, które - jak zapowiedział Banaś - mają wskazać skalę nieprawidłowości, jakich miał dopuścić się szef resortu sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski.

d23wis2

Jak pisał reporter WP Patryk Michalski "najpóźniej na początku września NIK przedstawi szczegółowe wyniki kontroli Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Zbigniewowi Ziobrze. Już teraz Marian Banaś zawiadomił Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego i szefa CBA o 'mechanizmach korupcjogennych'".

Z kolei pod koniec lipca do marszałek Sejmu Elżbiety Witek trafił wniosek o odebranie immunitetu Banasiowi. Złożył go Zbigniew Ziobro jako Prokurator Generalny, na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

W komunikacie śledczy podali, że szef NIK ma usłyszeć kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23wis2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23wis2
Więcej tematów