Trwa ładowanie...

Marek Suski szefem rady programowej Polskiego Radia. Lawina komentarzy w internecie

Marek Suski został we wtorek szefem rady programowej Polskiego Radia. Na tę nominację błyskawicznie zareagowała opozycja - politycy nie szczędzili słów krytyki wobec posła PiS.
Share
Marek Suski będzie nowym przewodniczącym rady programowej Polskiego Radia
Marek Suski będzie nowym przewodniczącym rady programowej Polskiego RadiaŹródło: East News, Fot: Andrzej Iwanczuk, REPORTER
dau6uyj

Marek Suski został wybrany we wtorek na nowego szefa rady programowej Polskiego Radia. Jest to organ doradczy publicznego nadawcy. Zasiada w nim 15 osób. 10 wskazują parlamentarzyści, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych. Na zastępczynie posła PiS w tym gremium wybrano wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Gosiewską i Elżbietę Królikowską-Avis.

"Gdy dziś mówiłem o konieczności odpolitycznienia i profesjonalizacji publicznych mediów, nie sądziłem, że PiS tak szybko na to odpowie, czyniąc Marka Suskiego szefem Rady Programowej Polskiego Radia" - napisał na Twitterze przewodniczący PO Borys Budka.

W sukurs liderowi Platformy poszedł inny poseł tej formacji. "Historia dzieje się na naszych oczach. Jarosław Nieco Mniejszy dogadał się z carycą Katarzyną Wielką i... i Marek Suski został szefem Rady Programowej Polskiego Radio (konsekwentnie nie odmieniam, a przez to historyczne porozumienie ponad epokami, tym bardziej" - ocenił Rafał Grupiński.

Marek Suski o przejęciu jego skrzynki mailowej: Na tym mailu były informacje dotyczące mojej pracy

Marek Suski w Polskim Radiu. Lewica wyśmiewa i krytykuje

"Rządowy radiowęzeł ma nowe oprogramowanie - Suski OS" - żartował były premier Marek Belka. Europoseł SLD nawiązał tym samym do "komórkowej" wpadki Marka Suskiego. Wtedy - jako szef gabinetu politycznego premiera - Suski podczas wizyty w Chinach otrzymał telefon Huawei. - Nigdy z niego nie korzystałem, nie mogli by podsłuchać- zapewniał w rozmowie z reporterką WP Magdą Mieśnik. Polityk dodał, że "to jest najbardziej popularny telefon w Polsce, który się sprzedaje". Wspomniał też o tym, że "jest reklamowany przez Roberta Lewandowskiego".

"Niedźwiedzki, Mann, Kaczkowski, Wrona, Kydryński, Metz, Gil, Andrus, Baron, Mazolewski - i wielu innych. Oni odeszli. Przyszedł Suski i to doskonały przykład tego, jaki format ludzi władzy wprowadził w Polsce PiS. To antyintelektualna, katobolszewicka rewolucja" - napisał na Twitterze poseł Wiosny (KP Lewica) Maciej Kopiec.

dau6uyj

"Na posiedzeniu Rady Programowej Polskiego Radia apelowałem, by z kandydowania do prezydium wyłączyli się czynni politycy. Zgłosiłam wtedy kandydaturę Jana Ordyńskiego" - przypomniała senator KO Barbara Zdrojewska.

Przypomnijmy, że ostatnio Marek Suski wywołał kontrowersję swoją publiczną wypowiedzią. Porównał on portal onet.pl do nazistów. "Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje dziś ONET!" - można było przeczytać we wpisie opublikowanym na profilu Marka Suskiego na Twitterze w piątek około godziny 16 (pisownia oryginalna). Po jakimś czasie wpis został usunięty.

Portal zapowiedział pozwanie posła PiS, ten jednak nie dał za wygraną. - Chroniłem polski interes i honor, a ci, którzy tak haniebnie atakują fabrykę i naszą historię, powinni zastanowić się, co robią - bronił się w wywiadzie dla Radia PLUS Marek Suski.

  sejm.gov.pl
Źródło: sejm.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dau6uyj

Podziel się opinią

Share
dau6uyj
dau6uyj
Więcej tematów