Trwa ładowanie...

Marek Suski porównał Onet do nazistów. Jest reakcja RASP

Marek Suski (PiS) zamieścił wpisy, w których porównał Onet do niemieckich nazistów. Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska zapowiada kroki prawne.
Share
Marek Suski
Marek Suski
d39nhkr

"Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje dziś ONET!" - można było przeczytać we wpisie opublikowanym na profilu Marka Suskiego na Twitterze w piątek około godziny 16 (pisownia oryginalna). Po jakimś czasie wpis został usunięty.

Co więcej, na profilu polityka PiS pojawiła się też lista ofiar i zdjęcie z egzekucji przeprowadzonej przez żołnierzy hitlerowskich Niemiec w październiku 1942 r.

"12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku" - lista ofiar została opatrzona takim wpisem.

- Podejmiemy kroki prawne w związku z krzewieniem mowy nienawiści oraz rozpowszechniania oszczerstw przez Pana posła Marka Suskiego - oświadczyła Karolina Sznajder, dyrektor komunikacji Ringier Axel Springer Polska.

d39nhkr

Czarna plansza w TVP przed orędziem Tomasza Grodzkiego. Jarosław Sellin: mała złośliwość

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39nhkr

Podziel się opinią

Share
d39nhkr
d39nhkr
Więcej tematów