Trwa ładowanie...
d4ihp66

Marek Suski oburzony zhakowaniem konta. Wszczęto postępowanie

Marek Suski przekazał, że włamano się na jego konto na Twitterze. Poseł PiS złożył w tej sprawie zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu. W czwartek ma ruszyć postępowanie. Zawiadomienie złożyła także radna z Mogilna. To jej zdjęcia opublikowano na profilu polityka.
Share
Marek Suski
Marek Suski Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d4ihp66

Prokurator Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu poinformowała, że do Prokuratury Rejonowej w Grójcu wpłynęły materiały ws. włamania się na konta mailowe i twitterowe Marka Suskiego.

Jak przekazała rzeczniczka, za to przestępstwo grozi trzy lata więzienia. Prokurator dodała, że do włamania doszło 18 stycznia. W tej sprawie przesłuchano już Marka Suskiego oraz dwie osoby odpowiedzialne za prowadzenie jego konta na Twitterze.

Marek Suski w tym postępowaniu ma status osoby pokrzywdzonej. Poseł PiS przekazał prokuraturze, że nie zna radnej PiS Ewy Szarzyńskiej z Mogilna, której roznegliżowane zdjęcia opublikowano w poniedziałek na jego koncie internetowy.

d4ihp66

Zobacz także: "Pojechał na saksy". Marek Suski o komentarzu Tuska ws. prezesa PiS

Konto Marka Suskiego na Twitterze zhakowane

Suski dodał, że jest oburzony całą tą sytuacją. Wcześniej poseł przekazał w mediach, że najprawdopodobniej padł ofiarą ataku hakerskiego. Aktualnie konto twitterowe polityka jest zablokowane.

d4ihp66

Formalnie dochodzenie w tej sprawie zostanie wszczęte w czwartek w godzinach popołudniowych. Prokuratura przekazała, że zwróci się do operatorów telekomunikacyjnych i zwolni ich z tajemnicy, aby ustalić kto oraz kiedy logował się na urządzeniach Marka Suskiego.

W poniedziałek 18 stycznia radna Szarzyńska złożyła na komendzie policji w Mogilnie zawiadomienie o włamaniu się na jej konta w mediach społecznościowych. Sprawę przejęła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ihp66

Podziel się opinią

Share
d4ihp66
d4ihp66
Więcej tematów