Trwa ładowanie...
d41pu4n

Marek Kuchciński z nową rolą. Były marszałek Sejmu zasłynął z "afery samolotowej"

Marek Kuchciński pełnił funkcję marszałka Sejmu. Stracił posadę po tym, jak na jaw wyszła "afera samolotowa". Teraz polityk będzie zajmował się sejmową komisją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Marek Kuchciński z nową rolą
Sejm. Marek Kuchciński z nową rolą (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d41pu4n

Polityk został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych. Za kandydaturą Marka Kuchcińskiego głosowało 13 posłów. 4 parlamentarzystów było innego zdania, a 5 wstrzymało się od głosu. Jego kandydaturę zgłosiła posłanka PiS Barbara Bartuś.

Tym samym były marszałek Sejmu zastąpi na stanowisku przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Zbigniewa Raua, który niedawno objął funkcję szefa MSZ.

Piotr Mueller o oskładkowaniu umów zleceń. "Żadne decyzje nie zapadły"

Marek Kuchciński i afera samolotowa. Kulisy sprawy

Marek Kuchciński pełnił funkcję marszałka Sejmu w latach 2015-2019. Stracił posadę po tym, gdy media ujawniły, że wiele razy podróżował rządowym samolotem do rodzinnego Podkarpacia.

d41pu4n

Zabierał ze sobą członków rodziny lub czołowych polityków. Korzystano nie tylko z nowego gulfstreama, ale również śmigłowca Sokół. Maszyny kursowały głównie między Warszawą a Rzeszowem. Służba Ochrony Państwa nadawała tym lotom najwyższy status: HEAD.

Kuchciński jest posłem na Sejm od 2001 r. Obecnie jest szefem Parlamentarnego Zespołu ds. Ratownictwa Górskiego i Parlamentarnego Zespołu Karpackiego. Należy również do komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz komisji łączności z Polakami za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41pu4n

Podziel się opinią

Share
d41pu4n
d41pu4n
Więcej tematów