Trwa ładowanie...
dqh5yoe

Magdalena Adamowicz popiera kandydaturę Aleksandry Dulkiewicz. Ale nie pojawi się w kampanii

- Pani Magdalena Adamowicz popiera kandydaturę pani Aleksandry Dulkiewicz. Nie będzie się jednak włączała w kampanię - mówi WP wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak, szef sztabu wyborczego Aleksandry Dulkiewicz. Żona zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza wyleciała do USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (East News, Fot: ANDRZEJ WRZESINSKI)
dqh5yoe

Dodatkowo wiceprezydent Gdańska poinformował WP, że w komitecie wyborczym Aleksandry Dulkiewicz jest też brat Pawła Adamowicza - Piotr Adamowicz. - Nie przewiduje się jednak jego aktywnego udziału w kampanii Dulkiewicz - mówi Grzelak.

Żona Pawła Adamowicza, Magdalena Adamowicz, już 22 stycznia w wywiadzie dla TVN24 wyraziła poparcie dla pełniącej wtedy obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Było to po tym, jak Dulkiewicz zadeklarowała zamiar startu w przedterminowych wyborach, ale jeszcze zanim oficjalnie została kandydatem.

- Jest następcą i całym sercem popieram Aleksandrę Dulkiewicz. Wiem, że ona będzie kontynuowała dzieło Pawła. Paweł miał do Oli pełne zaufanie - podkreśliła Magdalena Adamowicz.

dqh5yoe

ZOBACZ TEŻ: Magdalena Adamowicz przerywa milczenie. "Baliśmy się"

Żona zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza razem z córkami wyleciała w poniedziałek do USA. Jak informował "Fakt", powrót zaplanowała dopiero w kwietniu. Ta data zwróciła uwagę opinii publicznej. Wskazano, że to właśnie wtedy mija ostateczny termin zgłaszania list kandydatów w wyborach do europarlamentu.

W wyborach na prezydenta Gdańska wystartuje troje kandydatów. Aleksandra Dulkiewicz z Komitetu Wyborczego Wyborców "Wszystko dla Gdańska" Aleksandry Dulkiewicz, Marek Skiba, działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany z KWW "Odpowiedzialni-Gdańsk" oraz Grzegorz Braun, reżyser filmowy znany z konserwatywnych poglądów.

Wybory odbędą się 3 marca.

ZOBACZ TEŻ: Start Aleksandry Dulkiewicz w wyborach w Gdańsku zagrożony? "Komitet zarejestrowany bezprawnie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqh5yoe

Podziel się opinią

Share
dqh5yoe
dqh5yoe
Więcej tematów