Trwa ładowanie...
d46jqz0

Start Aleksandry Dulkiewicz w wyborach w Gdańsku zagrożony? "Komitet zarejestrowany bezprawnie"

Potencjalny kontrkandydat Aleksandry Dulkiewicz w wyborach na prezydenta Gdańska Grzegorz Braun nie próżnuje. Twierdzi, że komitet byłej zastępczyni Pawła Adamowicza został zarejestrowany bezprawnie. I idzie z tym do PKW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rejestracji KWW Wszystko Dla Gdańska ma przyjrzeć się prokuratura
Rejestracji KWW Wszystko Dla Gdańska ma przyjrzeć się prokuratura (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d46jqz0

Walka o fotel prezydenta Gdańska jeszcze na dobre się nie zaczęła, a już widać rywalizację. Grzegorz Braun, który chce rządzić Gdańskiem, planuje poważny ruch w kierunku swojej rywalki. Chce złożyć skargę do PKW, bo uważa, ze komitet wyborczy Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany niezgodnie z prawem.

Co w tym wypadku oznacza "bezprawnie"? Dulkiewicz kandyduje z ramienia komitetu Wszystko dla Gdańska, który został utworzony przez stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska, założone przez prezydenta Pawła Adamowicza. A nazwy komitetu i organizacji nie powinny być takie same.

O sprawie na Twitterze poinformował Jakub Kulesza z ugrupowania Wolność. Do wpisu dołączył zdjęcia stanowiska PKW w sprawie nazw komitetów.

Grzegorz Braun to reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta. W 2015 próbował swoich sił w wyścigu o funkcję Prezydenta RP.

d46jqz0

"Nie będzie nieodwracalnych konsekwencji"

Według Piotra Czerniewskiego, pełnomocnika komitetu wyborczego Wszystko dla Gdańska, start Dulkiewicz nie jest zagrożony. Zwraca uwagę, że jeśli nazwa będzie stanowiła problem, będzie można ją zmienić.

Zobacz też: Sławomir Neumann o Aleksandrze Dulkiewicz. "Oczywisty następca Pawła Adamowicza"

- Mamy informację z biura wyborczego, że wpłynęła skarga. Czekamy na stanowisko PKW. Być może będzie potrzeba zmiany nazwy komitety, natomiast nie będzie nieodwracalnych konsekwencji. Skutkiem może być co najwyżej wezwaniem nas do zmiany nazwy - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: WP/"Gazeta Wyborcza"

d46jqz0

Podziel się opinią

Share
d46jqz0
d46jqz0
Więcej tematów