Trwa ładowanie...

Aleksandra Dulkiewicz wystartuje w wyborach na prezydenta Gdańska

Była wiceprezydent Gdańska i zastępczyni śp. prezydenta Pawła Adamowicza oficjalnie ogłosiła we wtorek start w uzupełniających wyborach prezydenckich w Gdańsku. Tym samym potwierdziły się nasze informacje.

Share
Aleksandra Dulkiewicz wystartuje w wyborach na prezydenta Gdańska
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d4h959h

Aleksandra Dulkiewicz swoją kandydaturę ogłosiła na konferencji prasowej m.in. wraz z wiceszefową gdańskiej PO oraz przewodniczącą Rady Miasta Gdańsk Agnieszką Owczarczak.

Aktualizacja - Dulkiewicz potwierdza

- Kontekst jest trudny, bolesny, dla mnie osobiście. Ale wiem, że pan prezydent Paweł Adamowicz by sobie tego życzył. Będę startowała z listy Stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, które stworzył prezydent Adamowicz. Oddaję się do dyspozycji gdańszczan. Chcemy wypełnić testament pana prezydenta. Gdańsk to najcudowniejsze miasto na świecie - powiedziała Dulkiewicz na konferencji prasowej niedługo później, tym samym potwierdzając nasze informacje.

d4h959h

Towarzyszył jej m.in. Aleksander Hall oraz miejscy radni.

Jak dodawała Dulkiewicz: - Pomimo krótkiego, bardzo krótkiego czasu, który upłynął od śmierci prezydenta Adamowicza, nasze miasto, jego ukochany Gdańsk musi żyć i funkcjonować dalej. Przez ostatnie 13 lat współpracowałam z prezydentem Adamowiczem. Przez te lata przekazywał mi swoją mądrość, dzielił się doświadczeniem, wprowadzał w trudną materię zarządzania miastem, współpracy z ludźmi, rozmów z mieszkańcami. Uczył mnie jak patrzeć na Gdańsk jego oczami, jak kochać gdańszczanki i gdańszczan, jak oddawać im tę miłość, którą oni dają temu miastu.

Potężne wsparcie

Premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu mianował Dulkiewicz komisarzem w Gdańsku. To ona będzie pełniła funkcje włodarza miasta co najmniej do czasu nowych wyborów, które zgodnie z ustawą muszą się odbyć w ciągu kwartału.

d4h959h

Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów na prezydenta Gdańska. Odbędą się one 3 marca.

PiS i PO - jak informowaliśmy na WP - nie wystawią kontrkandydatów. Dulkiewicz będzie miała poparcie Platformy - słyszymy od źródeł z największej partii opozycyjnej.

Dulkiewicz otrzymała także wsparcie od Donalda Tuska. "Gdańszczanie w tych smutnych dniach znów pokazali, co znaczy solidarność i godność. A młodzi następcy Pawła zyskali powszechne uznanie i szacunek. Olu, prowadź nasze miasto. Tak wszyscy odczytujemy wolę Twojego Szefa" - napisał szef Rady Europejskiej na Twitterze.

d4h959h

Podziel się opinią

Share
d4h959h
d4h959h
Więcej tematów