Trwa ładowanie...

Macierewicz poza rządem. Były minister wciąż będzie jeździł limuzyną

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej dostanie limuzynę na otarcie łez - tak informuje "Super Express". Antoni Macierewicz wciąż może korzystać ze służbowego pojazdu i to na mocy decyzji, którą sam wydał jeszcze jako minister.
Share
Antoni Macierewicz nie rozstanie się z limuzyną
Antoni Macierewicz nie rozstanie się z limuzynąŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d2m9kf4

Rekonstrukcja rządu wzbudziła niemałe emocje, tym bardziej, że stanowisko ministra obrony narodowej stracił Antoni Macierewicz. Nie zmienia to jednak faktu, że były szef resortu wciąż będzie mógł korzystać ze służbowej limuzyny.

- Żandarmeria Wojskowa ochrania ministra obrony narodowej przez 30 dni od zaprzestania pełnienia przez niego funkcji, chyba że wcześniej chroniona osoba sama z tego zrezygnuje - potwierdza ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej, cytowany przez "Super Express".
ZOBACZ WIDEO: Marzy ci się rządowa limuzyna?

Warto jednak zaznaczyć, że nawet i po tym okresie Macierewicz nie rozstanie się z limuzyną. Dlaczego? Na wniosek nowego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, Antoni Macierewicz został szefem podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską.Tym samym zgodnie z decyzją z 26 kwietnia 2017 r., którą. wydał sam Macierewicz jeszcze jako minister, samochód funkcyjny przysługuje właśnie przewodniczącemu podkomisji.

d2m9kf4

Opozycja krytykuje tę decyzję. - Chyba pan żartuje!? Żenujące bizancjum na czterech kółkach. To jest chyba choroba władzy, żeby przyznawać samochód dla przewodniczącego podkomisji, i to takiej, która nawet nie potrafi przedstawić harmonogramu swoich prac - powiedział poseł PO Krzysztof Brejza w rozmowie z se.pl.

d2m9kf4

Podziel się opinią

Share
d2m9kf4
d2m9kf4
Więcej tematów