Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia na maj 2021. Podjęto decyzję w sprawie kościołów

Koronawirus wciąż jest w natarciu. Jednak dane epidemiczne są nieco lepsze niż w ubiegłym miesiącu. W związku z tym rząd zadecydował o luzowaniu obostrzeń. Dotyczą one także kościołów. Szczegóły zmian zostały przedstawione podczas konferencji premiera i ministra zdrowia.

Share
Nowe obostrzenia na maj 2021. Zapadła decyzja ws. kościołów (zdjęcie ilustracyjne)
Nowe obostrzenia na maj 2021. Zapadła decyzja ws. kościołów (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski
d3xgiq5

Konferencja Adama Niedzielskiego odbyła się w środę 28 kwietnia po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Minister Zdrowia ogłosił harmonogram luzowania obostrzeń na maj. Rząd podjął decyzję ws. kościołów.

Nowe obostrzenia na maj 2021. Co z kościołami?

Przypomnijmy, że dotychczas w kościołach i innych miejscach kultu religijnego obowiązywały obostrzenia związane z pandemią COVID-19. "Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób - na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób" - widniała informacja na stronie rządowej.

d3xgiq5

Teraz rządzący wprowadzają zmiany. Od 4 maja w świątyniach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m2. Rada Ministrów rekomenduje, aby odprawianie ceremonii odbywało się na świeżym powietrzu.

Luzowanie obostrzeń, a szczepienia na COVID-19

Od końca grudnia 2020 roku w Polsce odbywają się szczepienia przeciwko COVID-19. Coraz większa liczba zaszczepionych osób wpływa na dane epidemiczne. Te natomiast decydują m.in. o luzowaniu lub zaostrzeniu restrykcji.

W niedzielę 25 kwietnia Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że w naszym kraju wykonano 10 287 545 szczepień na COVID-19. Pierwszą dawką szczepionki przyjęło już 7 717 859 osób. 2 644 263 - tyle osób w Polsce jest już w pełni zaszczepiona na COVID-19 (przyjęli drugą dawkę lub podano im preparat firmy J&J).

d3xgiq5

W środę o północy ruszyły także szczepienia dla 30-latków. Przypomnijmy, że od poniedziałku trwa przyspieszony program szczepień. Aktualnie na szczepionkę na COVID-19 w ciągu jednego dnia mogą zapisywać się dwa roczniki.

60 stron zarzutów. Dr Grzesiowski pogrążony? "Kuriozalne pismo"

Szczepionki na COVID-19. Jak się zapisać?

Istnieje kilka sposobów na to, aby zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Można to zrobić za pomocą systemu e-Rejestracji oraz Internetowego Konta Pacjenta.

Osoby, które chcą się zaszczepić na COVID-19 mogą również zadzwonić na infolinię pod numerem 989 lub wysłać SMS na numer 880 333 333. Oprócz tego można się bezpośrednio skontaktować z punktem szczepień lub do niego pójść.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xgiq5

Podziel się opinią

Share
d3xgiq5
d3xgiq5
Więcej tematów