Trwa ładowanie...

Andrzej Duda razem z żoną zaszczepieni przeciwko COVID-19

Andrzej Duda w mediach społecznościowych przekazał, że razem z żoną - Agatą Kornhauser-Dudą zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Para prezydencka czuje się dobrze.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zaszczepieni przeciwko COVID-19 Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zaszczepieni przeciwko COVID-19 Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
dt9pmok
dt9pmok

"Wszystkich zainteresowanych informuję, że razem z Agatą zostaliśmy zaszczepieni przeciw COVID-19 wczoraj (poniedziałek - przyp. red.) w punkcie szczepień Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Szczepienie przebiegło zgodnie z wszelkimi procedurami i czujemy się dobrze" - czytamy w komunikacie prezydenta.

Szczepienia na COVID-19 w Polsce

Od wtorku 27 kwietnia na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą rejestrować się osoby w wieku 44 oraz 45 lat. Przypomnijmy, że od poniedziałku trwa przyspieszony program szczepień.

Aktualnie na przyjęcie preparatu na COVID-19 w jednym dniu mogą zapisywać się dwa roczniki. We wtorek system przyjmuje zgłoszenia osób, które urodziły się w 1976 i 1977 roku.

dt9pmok

Przypomnijmy, że rejestracja podwójnego rocznika, która zaczęła się 26 kwietnia, jest dostępna dla tych, którzy nie wypełnili wcześniej internetowego formularza.

Był on dostępny na stronie rządowej od stycznia do końca marca. Według planów rządu, od 7 maja rejestracja będzie obejmować trzy roczniki. Zacznie się ona od osób urodzonych w latach 1994-1996.

Zobacz też: Obostrzenia zostaną poluzowane? "Czasami te decyzje są błędne"

Szczepienia na COVID-19. Jak się zapisać?

Jest kilka sposobów, aby zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Osoby zainteresowane mogą skorzystać m.in. z systemu e-Rejestracji oraz Internetowego Konta Pacjenta.

dt9pmok

Aby zapisać się na przyjęcie szczepionki, można też zadzwonić na infolinię pod numerem 989 lub wysłać SMS na numer 880-333-333. Chętni mogą także bezpośrednio skontaktować się z punktem szczepień lub do niego pójść.

W niedzielę 25 kwietnia Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że w Polsce wykonano 10 287 545 szczepień przeciwko koronawirusowi. 7 717 859 - tyle osób zostało już zaszczepionych jedną dawką. Natomiast liczba osób w pełni zaszczepionych (dwoma dawkami oraz preparatem J&J) wynosi 2 644 263.

dt9pmok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt9pmok
Więcej tematów