Trwa ładowanie...
d3ysy2v

Zapisy na szczepienia dla 30-latków. Rejestracja rusza w środę

Rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 30-39 rusza w środę o północy. Zapisać mogą się m.in. te osoby, które pomiędzy styczniem a marcem zadeklarowały chęć zaszczepienia się. Sposobów rejestracji jest kilka.

Share
W środę o północy rusza rejestracja na szczepienia dla 30-latków/ Zdjęcie ilustracyjne
W środę o północy rusza rejestracja na szczepienia dla 30-latków/ Zdjęcie ilustracyjneŹródło: EASTNEWS, fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER
d3ysy2v

W środę 28 kwietnia o 2021 roku o godzinie 24.00 rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 30-39 lat, które pomiędzy styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki. Osoby z przedziału wiekowego 30+, które od stycznia do marca nie wyraziły chęci zaszczepienia, muszą poczekać na uruchomienie rejestracji dla swoich roczników.

We wtorek około godziny 21.00 na Internetowym Koncie Pacjenta niektórych użytkowników pojawiła się już informacja, że wystawione zostało e-skierowanie na szczepienie. Wiadomości ze screenami otrzymaliśmy m.in. przez platformę dziejesię.

Na kontach niektórych chętnych na szczepienie pojawiły się już skierowania. Rejestracja rozpoczyna się o północy WP
Na kontach niektórych chętnych na szczepienie pojawiły się już skierowania. Rejestracja rozpoczyna się o północyŹródło: WP, fot: WP

Jak zapisać się na szczepienie? Można zarejestrować się kilkoma sposobami, np. dzwoniąc na całodobową infolinię pod numerem 989. Zapisać się można także za pośrednictwem internetu, korzystając z serwisu e-Rejestracji i Internetowego Konta Pacjenta. Możliwe jest również wysłanie wiadomości SMS na numer 880-333-333 a także zapisanie się osobiście w punkcie szczepień.

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 30-latków. Rejestracja rusza w środę o północy

Już 4 maja z kolei na szczepienie zarejestrować się mogą osoby w wieku 18-29 lat, które wcześniej wypełniły formularz świadczący o gotowości do przyjęcia preparatu.

Przyśpieszenie Narodowego Programu Szczepień nastąpiło w poniedziałek 26 kwietnia. Tego dnia na szczepienie mogły zapisać się równocześnie dwa roczniki - osoby urodzone w 1974 i 1975 roku.

Szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja dla 3 roczników dziennie

We wtorek z kolei możliwość ta dostępna była dla urodzonych w latach 1976 -1977, czyli osób w wieku 44 i 45 lat - wszystkich tych, którzy między styczniem a marcem 2021 r. nie wypełnili internetowego formularza o chęci zaszczepienia się. Natomiast jeżeli to zrobili, mogli zapisywać się wcześniej, ponieważ taka możliwość istniała jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem rejestracji dedykowanej dla ich rocznika.

d3ysy2v

Przypomnijmy, że od 7 maja na szczepienie będą mogły rejestrować się trzy roczniki dziennie. Rejestracja zacznie się od osób urodzonych w latach 1994-1996.

Zgodnie z deklaracją rządu do 9 maja każdy, kto ukończył 18. rok życia, ma otrzymać e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są produktami czterech koncernów: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson.

Trzy pierwsze preparaty podawane są w dwóch dawkach, zaś szczepionki jednodawkowe opracowane przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, są jednodawkowe. W pierwszej kolejności zespoły wyjazdowe podają ją osobom, które samodzielnie nie mogą dojechać na zabieg.

d3ysy2v

Źródło: Wiadomości WP, PAP

Hartwich po awanturze z Dworczykiem. "Zmarły już moje dwie koleżanki, które osierociły dzieci"

Przeczytaj także:

d3ysy2v
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ysy2v

Podziel się opinią

Share
d3ysy2v
d3ysy2v
Więcej tematów