Trwa ładowanie...
d4ldvqd

Ludzkie szczątki, które odnaleziono w Tatrach, to zaginiony 25-latek

• Ciało rozczłonkowane przez dzikie zwierzęta, które w czerwcu znaleziono w Tatrach, to zaginiony Michał K. - informuje prokuratura • 25-latek był poszukiwany od listopada ubiegłego roku • Mężczyzna samotnie wyszedł w Tatry i po raz ostatni przebywał w schronisku w Dolinie Roztoki • Schronisko miał opuścić bez plecaka, wychodząc przez okno
Share
Ludzkie szczątki, które odnaleziono w Tatrach, to zaginiony 25-latek
Źródło: Wikipedia / Jerzy Opioła
d4ldvqd

Zakopiańska prokuratura po badaniach DNA potwierdziła, że ciało rozczłonkowane przez dzikie zwierzęta, odnalezione w czerwcu w Tatrach w rejonie Świstówki, należy do zaginionego w ubiegłym roku 25-letniego Michała K. z okolic Nowego Dworu Mazowieckiego.

- Śledczy ustalili, że zgon nastąpił na skutek nieszczęśliwego wypadku, a później ciało zostało naruszone przez drapieżniki - powiedziała PAP szefowa zakopiańskiej prokuratury Barbara Bogdanowicz.

25-latek był poszukiwany przez policję i ratowników górskich od listopada ubiegłego roku. Wówczas samotnie wyszedł w Tatry i po raz ostatni przebywał w schronisku w Dolinie Roztoki. Miał je opuścić, wychodząc przez okno. W schronisku pozostawił plecak.

d4ldvqd

Kiedy kontakt telefoniczny z mężczyzną się urwał, zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję o jego zaginięciu. Funkcjonariusze wraz z tatrzańskimi ratownikami rozpoczęli poszukiwania na rozległym terenie w Tatrach, również z użyciem śmigłowca.

Dopiero na początku czerwca pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego odnalazł pierwsze fragmenty ludzkich szczątków w trudno dostępnym, wysokogórskim terenie przy szlaku łączącym Dolinę Pięciu Stawów z Morskim Okiem. Dalsze poszukiwania ujawniły kolejne szczątki, jednak do identyfikacji konieczne było ustalenie profilu DNA.

d4ldvqd

Podziel się opinią

Share
d4ldvqd
d4ldvqd
Więcej tematów